Kezdőoldal » Otthon » Kert » A petúniát átlehet teleltetni?

A petúniát átlehet teleltetni?

Figyelt kérdés
és hogyan kell szaporítani?
2010. júl. 28. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
A petúnia egynyári növény, így nem tudod átteleltetni. Minden évben magról kell vetni.
2010. júl. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy válaszoltál:)
2010. júl. 30. 13:33
 3/6 anonim ***** válasza:

ha jól megnézed, a petúnia szára alul fásodik kissé, ez arról árulkodik, hogy eredeti élőhelyén többéves növény, tehát elméletben át lehetne teleltetni. üvegházban.

én már kísérleteztem vele,szobában, februárig bírta. szóval megpróbálhatod, hátha, világos, meleg, párás helyen.

de egyébként egyszerűbb palántákat venni tavaszonként, nem olyan drága.

2010. aug. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ akkor nem teleltetek úgy döntöttem hanem jövőre is veszek palántát:)
2010. aug. 4. 23:31
 5/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok. igen, a palánta a legegyszerűbb, én már azt sem veszek egy ideje, tavasszal a vrágágyűsokban minden évben szép számmal kelnek ki a magok, amit a tavalyi növényeim elszórtak. ennek csak az a hátránya, hogy az összes petúniám hófehér, vagy halvány lila, és megnő méteresre.
2010. aug. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egynyári növények nem azért egynyáriak, mert a teleltetésük képtelenség. Mindössze a többségükkel nem érdemes bajlódni, hiszen tavasszal a kertészetek viszonylag olcsón kínálnak belőlük generatív úton nevelt, friss palántákat az aktuális szezonra. De kérdésedre válaszul, igen, a petúnia átteleltethető, ahogy a többi fagyérzékeny egynyári növény is. Én már próbáltam, de lényegében nem érdemes, az anyatövet két évnél tovább semmilyen módszerrel nem tudtam fitten tartani, egyszerűen tönkrement. Sajnos ezen tulajdonsága genetikailag kódolt, ahogy a többi burgonyaféle esetében is. Egyszóval, a petúnia nem épp "évelésre" termett növény. ;)
2012. ápr. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!