Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kiultethetem már a paprika...

Kiultethetem már a paprika palantaimat a szabad földbe?

Figyelt kérdés
2020. máj. 9. 11:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Anyukám pont a héten ültette ki :)
2020. máj. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor ez biztató :)
2020. máj. 9. 14:09
 3/13 anonim ***** válasza:

Még három hidegebb éjszaka lesz a fagyosszentekkor, május 12-14. Azért fagypont közelébe talán nem jut az idő, de állítólag a 8 fok alatti hőmérséklet már negatívan hat az olyan melegtűrő növényekre, mint a paprika.

Ha edzettek a palántáid, azért kiültetheted.

Ha biztosra mész, vagy takarod őket arra a három éjszakára, vagy megvárod a kiültetéssel, hogy az még elmúljon.

2020. máj. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 mindentudó99 ***** válasza:
Igen k8. Én tegnap ültettem
2020. máj. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi is ki ültettük már 1 hete .
2020. máj. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én csütörtökön ültettem ki. Hajrá ;)
2020. máj. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Ha jól számolom, 11 napja ültettem ki az első ládával.

Ha fagyzugban laksz, várj még pár napot, mert mondanak még fagyot ilyen helyekre, de ha nem fagyzugban, akkor már késésben is vagy. :)

2020. máj. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Késésben egész biztosan nincs.

Én minden évben május közepén szoktam, és gyönyörűek lesznek. Van pár utcával odébb egy ismerős, aki már április közepén kiültetett mindent, aztán 2 évvel ezelőtt mindene elfagyott, kidobta a rengeteg pénzt az ablakon.


Tegnap még 1 fokot írt szerda hajnalra az időkép Debrecenbe.

Most ezt megváltoztatták 3 vagy 4 fokra.

A paprika nagyon érzékeny, 2-3 fokban már megfagy, annyi neki.

Nézd meg az előrejelzést, 4-5 fok felett már mehet, alatta én még nem kísérleteznék.

2020. máj. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

Április közepe korán van, május közepe későn. Ez egy ilyen műfaj... Csak pár hónapja van a paprikának egy évben, ezért minél tovább van kiültetve, annál jobb. Kivéve ugye, ha elfagy... De hát azt tudni kell az embernek, hogy a kertje milyen helyen fekszik, fagyzugban tényleg nem palántázunk május közepe előtt.

Hogy fagyna meg 2-3 fokban? Legfeljebb akkor, ha frissen van öntözve, olyankor a párolgás hőt von el, és már 2-3 fokban deresedés léphet fel. De fagyközeli időben legyen annyi esze az embernek, hogy nem öntöz, főleg nem magára a növényre. Vagy ha már elkövette ezt a baklövést, akkor borítsa le valamivel a palántákat éjszakára. Már feltéve, hogy nem 1000 db van. :)

2020. máj. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem 1000,csak 11! Köszönöm szépen!!!
2020. máj. 10. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!