Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fagykár? Vírus? Burgonyavész?...

Fagykár? Vírus? Burgonyavész? Mi lehet a levelekkel?

Figyelt kérdés

Épp elkezdett bokrosodni a krumplim, erre a parcella szélén lévő kisebb bokrok levelei elkezdtek csúcstól feketedni. Csúcsa fekete, utána a szár felé száradt, sárga. A frissen feketedett levelek enyhén befelé csavarodnak-ahogy lassan én is:)- és puha tapintásúak. Mi a csuda lehet ez?

Olyan, mintha a kisebb bokrok nem tudnának felszívni elég nedvet, mert a középen nőtt nagyobb bokrok vagy egyáltalán nem, vagy néhány levélen mutatják a tünetet... Levélfodrosodásra is gondoltam, de legalább 3 fajta lett elvetve, mégis a fejletlenebb bokrok a legcsúnyábbak mindegyik fajtából. Ötlet?



#vírus #víz #betegség #krumpli #burgonya #aszály #levélsodrodás #burgonyavész
2020. máj. 9. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet olyasmi, mint a szőlőnél?

Az is, hogyha elkap vmit(legtöbbször gomba), az is fekete pöttyös lesz a levele

2020. máj. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
73%

Szoktad locsolni?

Szerintem víz hiány a nagyobbaknak már lejjebb van a gyökere ahol nedvesebb a talaj

2020. máj. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát, gondolom akkor az aszály lesz a hibás. Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 10. 09:21
 4/9 anonim ***** válasza:

Aszály akkor lehet esetleg, ha homokon van a krumplid. Száraz földben eleve csírázni se kezd.

Mire egyáltalán kibukkan a földből, akkor a gyökere már 20-30 cm mélyen van, ott meg még van valamennyi nedvesség ilyenkor kötött talajon. Én még soha életemben nem láttam tavasszal kiszáradt krumplit.

Nem fagyzugban laksz? A fagy ilyesmit csinál, de akkor annak egyik napról a másikra kellett történni, nem folyamatosan romlani a helyzetnek.

A burgonyavész ilyen korán nem jelentkezik, és nem is így néz ki. Levélfodrosodás meg az őszibarack betegsége, nem a krumplié.

2020. máj. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Abból következtetek az aszályra, hogy idén szétszántottam a veteményest, így középen kissé mélyebb a talaj. Ezen a mélyebb részen nagyobbak is a bokrok, a szélein meg csenevészek. Az a bajom, hogy még a szüleim se láttak ilyet, hogy májusban ezt történik. volt egy kis fagykár, mert március elején vetettük, de minimálisnak tűnt. Most meg, mintha a héten megfagyott volna... Pedig tudomásom szerint nem volt fagy mifelénk. Amúgy igen, fagyzugos völgyben van a kert.
2020. máj. 10. 14:26
 6/9 anonim válasza:
Próbáld ki, hogy meg locsolsz egyet vagy egy párat és nézd meg helyre jönnek-e.
2020. máj. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már locsoltam, ma megyek ki csekkolni. Köszi a választ mindenkinek!
2020. máj. 11. 10:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha fagy volt az oka, akkor napokon belül a megmaradt részből újrahajt, és tíz nap múlva már nem lehet megmondani, hogy ezeknek bármi bajuk volt. Ha bármi más ok miatt száradtak le, akkor az újrahajtás nem lesz ilyen hirtelen, mert akkor a száradás oka a gyökerekre is hatott, ellentétben a faggyal.
2020. máj. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát, úgy néz ki, fagy volt. A szomszédos diófa is csutkára lefagyott. Már láthatóak az új hajtások a krumpli bokrokon, de hogy mikorra tér észhez...? Ki tudja. Reméljük a legjobbakat, köszi a válaszokat!
2020. máj. 16. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!