Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Termeltem krumplit de elkapta...

Termeltem krumplit de elkapta a burgonyavész. Lepermeteztem gomba ellen, jól is sikerült, csak két hét múlva felszedtem két zsákkal. Közben rájöttem hogy 3 hét az egészségügyi várakozási idő. Ehető?

Figyelt kérdés
Most zsákban állt még egy hetet. Fogyaszthatom most, vagy dobjam ki?

2014. aug. 1. 06:35
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
A lepermetezett részre vonatkozik az előírás. Ha nem a gumókat permetezted le, akkor miért ne volna ehető ?
2014. aug. 1. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A gomba elleni permetezőszerek jó része felszívódik. Várd ki azt az egy hetet.
2014. aug. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Feltétlenül várd ki még az egy hetet, kidobni nem kell.

A várakozási idő a kiszórástól a fogyaszthatósáig szól.

2014. aug. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

A zsákban tárolt krumpliban nem bomlik le a permetszer. Dobd ki, mielött megmérgezed amgad.

A várakozási idö a szedés elöttre vonatkozik!

2014. aug. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Oszt mija rákot csinál az a nyomorútt krumpli a fődbe, mikó a szára mán elszáradt, amit a zsákba nem, városi barátom?
2014. aug. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom hogy zsákban ua.mint a földben mivel tökszáradt volt a szára.. tehát ma meglesz egy hét eszek egy pár szemet. És meglátjuk. Ugy gindolom erre is ráhagynak biztonság miatt legalább egy hetet...
2014. aug. 2. 05:13
 7/10 anonim ***** válasza:

A várakozási idönek az a lényege, hogy az ÉLÖ növény le tudja bontani a mérget, amivel permetezik. Az elszáradt növény vagy a leszedett erre nem képes, és ha hónapokig tárolod, akkor sem fog lebomlani benne, mert nem él már.


Az meg, hogy kisérletképpen ma megeszel egyet - és holnapra nem kapsz rákot, enyhén szólva is hülyeség, a rákot okozó élelmiszerek nem azonnal okozzák, hanem több hónap/év után jön ki a hatása.

2014. aug. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem adod fel a hülyeség hirdetését, ugye városi barátom? A krumpli ÉL a zsákban is, képzeld el!
2014. aug. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

"Nem adod fel a hülyeség hirdetését, ugye városi barátom? A krumpli ÉL a zsákban is, képzeld el!"


MEgint egy "zsenijelölt"!


Nem tudomm, honnan szeded, hogy városi vagyok, de tévedsz, és nagy valószínüséggel több krumplit (Meg egyebeket) termeltem már, mint te.


Ezen kivül a krumpli nem hiszem, hogy bármilyen anyagot fel tud venni meg leadni a zsákban (a vízen kivül), de a benne lévö mérgeket garantáltan nem tudja kiválasztani, illetve leépíteni. Nem egy és nem két eset volt már, amikor az így félreértelmezett várakozási idö miatt lett valakinek baja.


De ha valakinek annyi esze van, hogy a permetszeres krumplit megeszi, az magánügye, nem én leszek töle beteg.

2014. aug. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szóval te azt a rengeteg krumplit felszedted, leraktad a pincébe, eszegetted tavaszig, és nem vettél észre mást, mit azt, hogy vizet veszített?


A permetezőszereid meg csak az élő növénnyel érintkezve veszítették el a hatékonyságukat? :-D

2014. aug. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!