Kezdőoldal » Otthon » Kert » Osztatlan közös tulajdon...

Osztatlan közös tulajdon használata, építkezés? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Udvarban lakom, ahol a terület osztatlan közös tulajdon. Én albérletben lakom, a szomszéd viszont tulajdonos, viszont az autójának a "garázsa" az én ablakom előtt van. Aláírást gyűjtött hogy oda építheti, viszont az aláírók közül 3an laknak már csak az udvarban.(24 lakás van az udvarban) Tehetek valamit az ügyben, felszólíthatom hogy bontsa el ha aláírást gyűjtök? Illetve milyen papírt kell írni ebben az esetben?

2020. máj. 16. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:
42%

Osztatlan közös tulajdont mg kell osztani,ki kel méretni melyik terület lesz az övé.Garázs épités engedély köteles .

Az engedély kiadását minden szomszédos tulajnak meg kell küldeni.

Már tervező is utána néz,egyátalán lehet e itt garázs.

A tűzoltóságnak is véleményeznei kell.

2020. máj. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
"Garázs" alatt egy ajtó nélküli fém fémvázas fólia sátrat kell elképzelni. A "garázst" még azelőtt építette mielőtt ide költöztem. Nem tudok beállni az autóval a ház elé, mert az övé parkol ott. Mikor kértem hogy bontsa el, akkor jött azzal hogy neki a szomszédok aláírták hogy odaépítheti. Tehát nem rendes garázs.
2020. máj. 16. 20:05
 3/3 anonim ***** válasza:

A bejáratot akkor sem foglalhatja el.

Hogy megy be ,mentő,netán tűzoltó ?

2020. máj. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!