Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha csak fű kerül egy komposztá...

Ha csak fű kerül egy komposztálóba, abból is komposzt lesz előbb-utóbb?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy tartani kell az arányt, meg én jól komposztálok, csak érdekelne, mi történik ebben az esetben.

A fű berohad, mert nem járja át a levegő, de azért komposzt lesz belőle?



2020. máj. 16. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak füved van, akkor azt javasolják, hogy hordd kupacba és fóliával takard le. Így jó talajjavító anyag lesz belőle (és viszonylag gyorsan), de ez más folyamat, mint a komposztálás. Nem próbáltam, csak olvastam.


Ha simán komposztálni próbálod, elenyészik, de a végeredmény nem lesz túl jó minőségű. De ha mondjuk avarod van félretéve, azzal elkeverve már jó lesz.

2020. máj. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Több évig sem bomlik le, kenőcsös büdös trutymó lesz.

Még csak földdel kevered, már talán le tud bomlani.

De jobb lenne valami szárazabb dologgal (amiben több a szén, pl ágapríték, őszi lomb...).

2020. máj. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A komposztáláshoz oxigén is kell, viszont önmagában a fű összetapad, levegő számára átjárhatatlan tömeget alkot, amiben csak a rothadás indul el ill. bepenészedik.
2020. máj. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!