Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kertünkbe sajnos nagyon...

Loki69 kérdése:

Kertünkbe sajnos nagyon "vasas"a víz,sárga,megfog mindent.Most vettünk egy kis kerti medencét.Hogyan lehetne a vizet megtisztitani,hogyha beleengedjük a medencébe,ne legyen sárga,ne fogjon őssze mindent?

Figyelt kérdés
2020. máj. 16. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Elsősorban a vízszolgáltatóval beszélnék, mert ez nem normális.
2020. máj. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Értem, akkor házi módszer kell, a Levegő Munkacsoportot kérdezd meg, vagy egy barkácsboltot, vagy egy vegyszerboltot, gazdaboltot.
2020. máj. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Kúti víz vagy csapvíz? Ha utóbbi, akkor én is csak azt tudom javasolni, hogy a vízszolgáltatón ezt le kell verni, mert gondolom én nem fizetsz ezért egy petákkal sem kevesebbet, mint a városban/faluban lakók, akiknél bizonyosan tiszta a víz. Ha előbbi, akkor (ez csak feltételezés!), egy több lépcsős szűrő lehet megoldaná. Szóval ha egy 5 majd egy 1 mikronos szűrőn átfolyatnád a vizet, én esélyesnek tartom, hogy ezt megtudná szűrni. Ugyanakkor ez nagyobb nyomás alatt működik, ilyennel nem "fojtogatnék" egy kútszivattyút, szóval a házi vízmű után, azaz a nyomó ágra építsd be. Ha vezetékes víz, akkor egy fillért ne költs erre, oldja meg a szolgáltató, de ebben az esetben nyilván nem te vagy az egyedüli, akinél fennáll ez a probléma, érdemes csoportosulni!
2020. máj. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ebből a kérdésből nekem nem derült ki milyen vízről van szó.
2020. máj. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egyértelműen kútvízről van szó, márpedig akkor igenis normális.

Azt írta: "kertünkben", akkor nem a kiépített vízhálózatról van szó.

Illetve ha rendes vízhálózaton olyan sárga és vasas lenne a víz, már kismillióan bejelentették volna.


Egy kút pedig a talajvizet hozza fel a felszínre, aminél tökéletesen normális, hogy vasas, hiszen a talaj ásványianyag-tartalmát semmi sem szűri vagy tisztítja. Ezért jó ez a növényeknek.

Anno nekünk csak egy merevfalú műanyag medencénk volt, nyilván kútvízzel töltöttük fel. Színes nem volt ugyan, de gyorsan bealgásodott, így végülis zöld lett, a tisztítása nagyon nehézkes volt, és senkinek nem volt kedve 2-3 naponta tisztítani + órákat állni mellette, mire megtelik, ráadásul akkor még jéghideg. Így mikor a kutya kilyukasztotta, többé nem is vettünk másikat.

Mivel mindenhol lehet már medencét kapni, és az emberek ezt a luxussal azonosítják, akkor is megveszik, ha egyébként a feltételek nem adottak hozzá. Egy medencéhez sok pénz, idő, speciális berendezések, vegyszerek kellenek, esetleg külön karbantartó személyzet. (Vagy mondjuk a tulaj maga, ha erre van jó sok ideje). Ezek hiányában valami gikszer mindig lesz vele, és hiába áll az udvaron, ha használhatatlan, büdös, igénytelen.

2020. máj. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az utolsó reálisan leírta, hogy mi a helyzet.

Ezekkel a filléres medencékkel, csak egy illúziót vásárolnak meg az emberek, akik addig csak amerikai filmekben láttak csili-vili medencéket, és régóta álmodoztak hasonlóról.

Azután az álom helyett jön az ébredés és kiderül, hogy mennyi gond és mennyi pénz kell ahhoz, hogy tiszta, átlátszó és meleg legyen a medence vize.


A sárgaságot csak alapos szűréssel lehet lecsökkenteni.

Utána meg folyamatosan vegyszerezni kell, mert ha felmelegszik a víz, akkor meg bezöldül majd.

A megoldás egy homokszűrő lenne, de az önmagában drágább mint amennyibe került a "medence".

2020. máj. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hát azért a "vettünk egy kis medencét" kijelentésből igazán feltételezhetnétek azt, hogy nem azokról van szó, akik építenek egy nagyobb medencét, vagy vesznek és leásnak egy merevfalút/PVC-t s utána döbbennek rá, hogy további költségei vannak egy ilyen nagy tömeggel bíró víz kezelésének. Egy kisebb kerti medence vízmennyiségének a tisztán tartására egy szezonban kb. 10-15 ezer forintot kell költeni. Pláne ha még közbe is iktatsz egy nagyobb UV lámpát a hozzáadott keringető után, egy 9-11W-ost (azaz nem belógatni a medencébe!!!), ilyen kisebb vízmennyiségnél első vegyszeres kezelés után még az is hatékonyan előzi meg az algásodást! Fűtése pedig nem szükséges, ugyanis ennyi víz félig árnyékos helyen is felmelegszik.
2020. máj. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!