Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kínai fűkaszához milyen...

Kínai fűkaszához milyen keveréket használjak?

Figyelt kérdés

Vettem egy Flinke benzines fűkaszát amihez 1:25 és 1:40 es keveréket ír a papírja. Milyet érdemes ezekhez használni? Most egy Favorit 2T full szintetikus olajat vettem hozzá és 1:40 be kevertem. De ez az első fűkaszám szóval nem értek hozzá.

És még annyi hogy milyen damilt vegyek? 2,4 eset ír, és mi a különbség a damil alakjában hogy négyszögletes stb?



2020. máj. 18. 17:48
A kérdező szavazást indított:
1:25
1:40
1:50
10 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:

Veszel 1 kínai fűkaszát,fullos olajat meg hozzá.

No nem baj,majd jó lesz ez 1 sokkal jobb minőségű másikhoz.

1:40 tegyél a keverékbe .

2020. máj. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindegy milyen formájú a damil. 2.4 legyen.
2020. máj. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy érted hogy fullos olaj? Szerintem nem nagy szám mert 600 forint volt a tescoban
2020. máj. 18. 21:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Jól tetted, hogy full szintetikus olajat vettél. Pont, hogy a kínai fűkaszákhoz érdemes ilyen olajat használni! Hamar tönkretehetőek akár Stihl olajokkal is, Mol olajáról nem is beszélve. Az egy okádék!

Három dolog van, amivel ezek a kaszák kímélhetőek és akár évekig használhatóak, az egyik az olaj minősége, a másik, hogy elfogadod nem mehetsz neki derékig érő fűnek, ha kést használsz, érdemes venni egy jobbat annál, mint amit hozzáadnak, a harmadik pedig az, hogy fél tankonként pihenteted 10-15 percet, nem elégséges az, hogy tankonként állsz meg, azt meg pláne nem lehet elkövetni, hogy egy tankolás erejéig állsz meg! Én kb. 5 éve használom az enyémet (az egyiket), 2000m2-re, mondjuk 25-30 centis füvet már vágom, amúgy is vágnám, mert el nem tudom viselni.

Ezekre a gépekre jobban kell vigyázni. Szerintem egyébként ez az egyik oka annak, hogy ilyen rossz véleménnyel vannak az olcsóbb kaszákról, úgy használják sokan, mintha egy több 100 ezer forintos gép lenne a kezükben, majd meglepődnek, hogy tönkremegy. Azt a gépet, amit használok pl. 2 éve (full kínai) ugyanolyat az alsó szomszédom a 2. nap tönkretette és még mérges is volt, hogy átverték. Nem verték át, csak nem készítették föl arra, hogy esetleg Ő is használni fogja, az nem fért volna bele az árába!

Azt tudom javasolni, hogy nézz oktató videókat helyes használatról, helyes indításról stb. Többen is foglalkoznak ezzel yt-on, de példának okáért a Fuxtec gépeknél elmondottak általánosan igazak a "fullkínai" :D fűkaszákra is!

Érdemes venni hozzá egy normális hevedert, hogy ne csessze szét a vállad az amit adtak hozzá, ált. egy rakat sz-r, ajánlom rá a Fuxtec öntöltős damilfejét. [link]

Szerintem jó cucc, vettem egyet az olcsóbbhoz is, mert nem kell szétszedni, nem fordul elő az, hogy elugrik a rugó, nem találod meg, no meg állandóan szétszedni a feltöltéshez egy agybaj. Ezen átfűzöd a damilt és a közepét tekered, feltekered vele. Nincs az sem, (kezdők szerencsétlenkedése) most merre is kell rátekerni? :) Kitapasztalod mennyi fér bele, átdugod rajta és feltekered...

A szögletes és a kerek között én nem vettem észre különbséget, ugyanannyi fogy belőle, szóval nem tartósabb, nem tudom mi az elméleti különbség, egy biztos, ezen a fejen a szögletest nehezebb átdugni, srégen kell elcsípni.

2020. máj. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat ment a zöld pipa. Még annyi hogy ahogy kicsit jobban kipörgetem aztán felengedem a gázt még pörög utánna eléggé, olyan érzés mindha fel se engedtem volna. Ez mitől lehet?vagy ez ilyen és nem kell ahódjak?
2020. máj. 19. 15:34
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs jól beállítva a karburátor, kevés benzint kap.

Amúgy egy a titka az ilyen olcsó cuccoknak: a gyakori pihenés. Akármennyire sietsz, inkább állj meg 15-20 perc után, és pihenjen a gép. Nem egy kerti gép motorja ment tönkre alattam, mert hajtottam, siettem, hosszútávon kifizetődőbb a kiméletes használat. Ez a drága gépekre is igaz, azok is besülnek simán.

2020. máj. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!