Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyiért éri meg fűkaszálni?

Mennyiért éri meg fűkaszálni?

Figyelt kérdés
Ha ketten vágjuk egyszerre ugyanúgy de én csak "segítek" mennyiért éri meg dolgozni órabérbe? Ha mondjuk amit én használok damilt, benzint én állom és saját kaszával vágom? Persze a másik ember többet keres mert övé a munka,de én mennyit kérhetek el tőle?

2020. máj. 23. 14:11
A kérdező szavazást indított:
Kevesebb 1000ft/ óra
Több mint 1000ft/ óra
Fifti fifti ammennyiért elvállalja
16 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Fukaszalni nem oraberre hanem negyzetmeterre szoktak. 15-30 ft/nm
2020. máj. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
1600nm-t nálunk 10.000 Ft-ért kaszálnak le
2020. máj. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Felénk 3500-4000 egy tank.
2020. máj. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A munka elvégzésére meg kell állapodni az összegben.

Lehet egy terület lejtős,egyenetlen talajú,meg még sorolhatnám mivel van tele .

2020. máj. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
12%
A fűkaszák tankjai különböző nagyságúak .Aztán vannak rutinos kaszálók is.Na ilyen ember nálam nem kaszálna,az biztos .
2020. máj. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha besegítesz, tök mindegy, hogy mennyit kér a kollégád, ő állapodott meg a bérben, semmi értelme a fifti-fiftinek.

A másik, hogy ezt csak a nagyon "elvetemültek" képesek napi 8 órában végezni. A legprofibb gépet is kell pihentetni, kb 1-2 óránként. ezért sem szoktak órabért számolni.

Vagy van egy napidíj, amit úgy számolsz ki, hogy lefedje a költségeidet, vagy ha nem akkora a terület, hogy napokig kell járni, akkor kiadja a területedet, és számoltok négyzetméter alapon.

Mondjuk én nem bírnám napi 8 órát nyomni a gombot, de a legkönnyebb terepen -sík, egyenletes talaj, alacsony, damilozható növényzet-is elkérnék legalább 8000-et 1000nm-ért, ha én viszem a gépem.

2020. máj. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az most mindegy hogy hány négyzetméter me ilyesmi mert az a társam intézi hogy ő menniért vágja le és nem 8 órára gondoltam csak ha mondjuk egy telek 2 óra hossza 2 en és mondjuk 10 ért vállalja el akkor hogy döntsem el hogy mennyivel járok jól. Mert ha ő kifizet engem mármint a társam hogy 2 órát dolgoztam tessék 2 ezer de ő profitál 8 ezret vagy csak úgy éri meg ha a felét kérem el annak aminnyiért vállalta a telket.
2020. máj. 23. 17:22
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog elvállalni egy 4 órás munkát 10-esért, ha van esze.

Ha ő szerzi a melót, neki több jár szerintem.

Egy óra alatt kb. 500négyzetmétert lehet egy erős kaszával levágni. Egy nm-ért nyugodtan el lehet kérni 8-10 forintot, tereptől függően. A barátod is el fog kérni ennyit, abban nyugodt lehetsz.

Ha 2 órát vágsz, akkor az kb. 1000nm, azaz ha 8000-et kérsz, akkor nagyon haveri árat kértél. Azaz óránként 4000 fölött éri meg csinálnod szerintem.

2020. máj. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A 10 ezret csak példaként mondtam hogy értsétek miről beszélek. Van itt olyat aki új volt és úgy kezdett ilyen munkákat válalni? Tapasztalat hogy kb mennyi idő volt amig elterjedt. Mert nekem is úgy érné meg inkább
2020. máj. 23. 18:42
 10/13 anonim ***** válasza:

Sokan átsiklanak afelett, hogy a kérdező azt írja, hogy saját kaszát, damilt, benzint használ.


Ennek alapján fifty-fifty.

Hiába szerezte a másik tag a munkát. Ha kevesebbet akar adni, akkor csak le akar húzni.


55-45 a legvégső ár, amiben én benne lennék, s így honorálva van az is, hogy ő intézte az egészet.


Válaszok között hogy gondoltad a kevesebb, mint 1000 forint óránként?

Ebből még a te költséged sem jön ki, nemhogy a gépé, üzemanyagé, vagy damilé.


Ne legyél naiv, ne hagyd magad átverni!

2020. máj. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!