Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vettem cserepes szilvafat,...

Vettem cserepes szilvafat, ami elmeletileg 1.8m-nal.nem no magasabbra. Ha kiultetem, nohet nagyobbra?

Figyelt kérdés
2020. máj. 28. 16:48
 1/10 A kérdező kommentje:

Marmint ugy irjak metszes mellett, nem no nagyobbra.

Lehet belole normalis szilvafa?

2020. máj. 28. 16:55
 2/10 anonim ***** válasza:
nem értem ezt az 1.8 métert, ha megmetszed akkor olyan magasra metszed a koronát amilyenre akarod.
2020. máj. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ezt irtak a kis papirjara... Hogy megfelelo metszes mellett nem no nagyobbra. Nem ertek hozza.


Viszont en jobb szeretnem inkabb, ha rendesen kiultetve lenne, nem cserepben. Megbantam, hogy ilyet vettem.

De ha kicsi vezna fa marad, akkor inkabb hagyom cserepbe es veszek rendes szilvafat.

2020. máj. 28. 22:58
 4/10 anonim ***** válasza:
Kertész vagyok és ha tényleg ez van ráírva akkor ennél nagyobb baromságot még nem hallottam. Ültesd ki ősszel jó komposztos talajba, iszapold be, gyökereket vágd vissza és erőre fog kapni, vagy nem, de cserépben nem fog teremni a szilva legyen akármilyen fa.
2020. máj. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy valami törpésítő alanyon van és akkor lehet sokkal kisebb, mint egy "normális" szilva.


A kökény törpésít, de lehet, hogy van annál még jobban törpésítő alany is.

2020. máj. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, az előző válaszoló írta jól, ez direkt ilyen törpe növekedésű növény. A törpésítő alany egész biztos, de valószínűleg a nemes is kimondott gyenge növekedésű fajta. Direkt arra a célra szolgál, hogy apró kertben is lehessen termelni szilvát, mert ez nagyon gyenge növekedésű növény így ebben a formában. Vagy nagyobb konténerben, vagy kertbe kiültetve neveld. Ha mondjuk van egy olyan helyed, ahová normális méretű fa nem férne el.
2020. máj. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Cserépben hülyeség gyümölcsfát nevelni.A fa az szabadföldi növény.
2020. máj. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7

Ezt ne nagyon hangoztasd pl a citrustartós csoportokban!

2020. máj. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Akkor ebbol nem lesz nagy szilvafa?

Mert akkor hagyom a cserepben, es veszek "normalis" szilvafat.

2020. máj. 31. 21:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg kisméretű lesz. (talán 2-3 méter)


Mi van a papírján, mi az alany és a fajtanév?

2020. máj. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!