Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja lehet az évelő ősziróz...

Mi baja lehet az évelő őszirózsámnak? És ha ez betegség, mit tegyek?

Figyelt kérdés

[link]


Köszönöm!


2020. jún. 5. 06:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez akár valami gombabetegség is lehet az Asteren, amilyen dzsumbujban van a kép szerint, de valószínűbbnek tartom az élettani problémát.

Nincs aszály arrafelé? Nincs fa alatt a növény? Nem lett megmozgatva a töve? Valami ráöntve? A földön az micsoda szétszór(ód)va?

2020. jún. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tavaly ősszel ültettem. Tápanyag rendben van.

A földön a saját elbarnult levelei vannak.

Gombabetegségre gyanakszom.

Öntözöm. Hoppá, lehet, hogy ez a gond? Úgy emlékszem, jobb ha szárazon hagyjuk a leveleit én meg jó párszor felülről esőztettem.

Iyenkor mivel érdemes megküzdeni a gombákkal vagy mi a teendő? Megköszönném a segítséget.

2020. jún. 5. 11:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Mögötte vannak valami szögletesnek tűnő dolgok a földön, ezt furcsálltam.

Az esőztetés nem nagyon lehet gond, ha nem túl gyakori, és nem hideg vízzel öntözöl nagy hőségben. (Nagy hőség nem is igen volt még idén.)

Nekem évtizedek óta vannak Astereim, jelenleg vagy 5 féle, gombát még nem láttam rajtuk. De mondjuk én nem szoktam öntözni őket, legfeljebb különösen nagy aszályban egyszer-egyszer. Nincs árnyékos, nyirkos helyen egyik fajta se, szóval lehet, hogy ezért nem voltak gombásak.

Gomba ellen lehetne valami felszívódó gombaölőt használni, pl. Mistert. De csak erre venni, nem tudom, akarsz-e ennyit költeni. Mondjuk, ha van konyhakerted, akkor nem árt, ha van otthon, ez egy sok mindenre jó szer.

2020. jún. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Misterem van és valószínűleg árnyékosabb a helye, mint kellene. Erre is kitalálok valamit!

Nagyon köszönöm a segítséget.:)

2020. jún. 5. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!