Kezdőoldal » Otthon » Kert » Be fog érni a paradicsom?

Be fog érni a paradicsom?

Figyelt kérdés
Sajnos rossz helyre lett ültetve a palánta, és kevesebb napfény éri a terméseket. Hatalmas, zöld paradicsomok vannak mindegyik palántán, ráadásul nagyon sok. Lehet, hogy pont ezért nem pirosodik, mert túl sok van? Be fog érni még?

2020. jún. 6. 16:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Viccelsz? Még nem is volt nyár, hogy beérjen! A legkorábbi paradicsomok, a legjobb helyen is még csak most kezdenek pirosodni. Várjál türelmesen az árnyékosabb helyen is befognak érni, legfeljebb savanykásabb íze lesz.
2020. jún. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igaza van az első válaszolónak, ráér még.

Ha túl sok van rajta, akkor érdemes lenne leritkítani, mert úgyse tudja őket megfelelő méretre kinevelni, csak darabra lesz több, súlyra nem, a minőségről nem is beszélve. Plusz addig nem is fejlődik maga a növény, ameddig túl van terhelve.

2020. jún. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, hiszen a paradicsombefőzés, amikor legjobb érésében van a paradicsom, az augusztus! Ne öntözd túl, de legyen nedves, nyirkos a földje.

Ha tényleg sok van egy tőn, akkor ritkíthatod és elteheted így zölden, télre csalamádénak (feldarabolod, sót, ecetet, vöröshagymát teszel hozzá, meg zöld és piros paprikadarabokkal, ízlés, szokásod szerinti fűszerekkel tarkítod.

2020. jún. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megnyugodtam.
2020. jún. 6. 18:22
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
ÉN most ültettem szét pár palántakezdeményt! :) Nemrég keltek ki!
2020. jún. 7. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Ne haragudj, de nálad a cseresznye szezon előtt van a paradicsom szezon???
2020. jún. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Még most sem történik semmi! Félek, hogy nem lesznek pirosak, pedig olyan gyönyörű, nagy, zöld paradicsomok vannak...
2020. jún. 21. 18:56
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, hideg ez a nyár de bőven van még idejük beérni. Nálam is csak a legkorábban ültetett korai Manó paradicsom kezd színesedni, a többi teljesen zöld.
2020. jún. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%
Úgy van, emeld is még ki ezt a kamu kérdést.
2020. jún. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom te merre laksz de én még juniusban soha nem ettem a kertből paradicsomot júluisban érik. Majus közepe után vannak kiültetve a palánták, annak sok idő kell és még szeptemberben is simán terem. Most ültetsz először?
2020. jún. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!