Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kellene a Napraforgó...

Hogyan kellene a Napraforgó 'növendéket' szakszerűen átültetni másik helyre?

Figyelt kérdés
Eddigi próbálkozásaim eredménye többnyire az lett, hogy pár órán belül teljesen lekonyult és többé nem tudtam életre kelteni.

2020. jún. 25. 21:15
 1/8 A kérdező kommentje:
Azért akarom áthelyezni, mert a kertben szanaszét nőltek ki a madarak által széthordott magvakból. Rossz helyen vannak, de nincs szívem kitépkedni őket.
2020. jún. 25. 21:24
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok olyan növény van, amik nem élik túl az átültetést. Hasonlóképpen a tökfélék, cukkini se szereti. EGyből a végleges helyére kell vetni.
2020. jún. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jó nagy, legalább 30x30 cm-es földlabdával talán túlélné.

Amúgy nálunk is tele a kert szotyi palántával. Vagyis most már nem is annyira palánta, lassan 1 méter körül lesznek.

Tavaly volt egy ami megnőtt 2,5 méteresre, és 25-30 centi átmérőjű "tányért" hozott. Az tényleg jól mutatott.

A nagyját én kihúzkodom, csak párat hagyok meg dísznek.

2020. jún. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Át lehet ültetni őket, ha megfelelő méretű gyökérrel szeded ki, de az átültetés mindenképpen nagyon megviseli őket, rendes termésed nem lesz belőlük akkor se, ha megmaradnak. Az első években én is próbálkoztam így a tőhiányok pótlásával, de nem volt értelme, apró fejek nőttek vékony szárakon az így palántázottakon.
2020. jún. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt mondjátok még meg, hogy reggel vagy este kellene ilyesmivel kísérletezni és mennyi vízzel?
2020. jún. 26. 06:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs nagy hőség, akkor mindegy, mikor. Ha 30 fokot vagy melegebbet jósolnak, akkor délelőtt már ne. Az amúgy alap, hogy napos helyre kell tenni, nem árnyékba.

Sok vízzel, be kell iszapolni a gyökerét.

De mint írtuk, sok haszna nem lesz a munkádnak. Legfeljebb a tapasztalatszerzés.

2020. jún. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Persze, ez így rendben is lenne. Az eredeti világtályi pozícióját feltétlenül megtartom az új helyen is, nehogy nyaktekeredést kapjon, amikor meglátja a Napot. :)))

Köszönöm az összes segítséget, de azért írjátok meg, ami ötlet eszetekbe jut még ezzel a kérdéssel kapcsolatban!

2020. jún. 26. 08:12
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocs, ...táj
2020. jún. 26. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!