Kezdőoldal » Otthon » Kert » Makita 2500W ELEKTROMOS...

Makita 2500W ELEKTROMOS APRÍTÓGÉP 45MM UD2500 nem indul el, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Már többször szét lett szerelve karbantartás gyanánt. A gépet használtam ment, működött közvetlenül előtte! Karbantartás kapcsán ki csavaroztam az elejét (4 db csavar fogja) aluminium késtengely tartó ház amibe a tengelyrész egy fém-acél perselybe csatlakozik itt nincs csapágyazás. Kiszedtem a kést lehúztam a tengelyről is ki lett pucolva levegővel WD 40 áttörölve a tengelynél és újra zsíroztam aztán szépen összeraktam mint máskor már megtörtént minden probléma nélkül. Viszont most a gép nem indul el! Két led jelzi a működést "zöld" és egy "piros" jelen esetben a "piros" led villog a gép semmilyen gombra nem reagál a tengelyt meg lehet forgatni kézzel nincs elakadva elforog. ("Mitől is lenne!") A használatit átnézve a villogó "piros" led azt jelzi, hogy bekapcsolt a 'túlterhelés- elleni védelem'. (Történt már ilyen elakadt ágtól használat közbe, de megszabadítva működött utána.) Leszedve az elejét van egy biztonsági kapcsoló ami zárja az áramkört ha az eleje vissza van rakva értelem szerűen ha le van szedve bontja. Leszedve tovább a burkolatot ezt a kapcsolót kikatatva zárva az áramkört sem indult el szóval ez nincs meghibásodva. Teljesen tanácstalan vagyok miért nem indul? Ha valaki járatos benne kérem írja meg mi lehet a problémája - még többször szétkaptam az elejét/összeraktam, de semmi csak villog a "piros" led. :/ Sajnos garancia már nincsen rá és nagyon nem akarom szervizbe cipelni.


Két link a gépről használati és robbantott rajz.: [link]

[link]



#aprítógép #Makita #ágaprító #Makita UD2500 #2500W ELEKTROMOS APRÍTÓGÉP 45MM UD2500
2020. júl. 6. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak ötlet...van kondenzátor a motorhoz?...véletlen nem húztad le,-uram bocsá- nem törted le valamelyik sarut?
2020. júl. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mint írtam a az eleje lett csak leszedve ahol a motortengelyen a kés. Miután újra lett zsírozva és nem indult el ezért utána szedtem le a motortérnél is a burkolatot és próbálkoztam. De teljesen illogikus az egész .. ötletem sincs mi lehet a hiba oka.
2020. júl. 6. 12:26
 3/10 A kérdező kommentje:
Sehol nem lett hozzányúlva az elektronikához gépházon belül csak miután nem indult el. Ezért érdekes az egész nagyon [?] :/
2020. júl. 6. 12:29
 4/10 anonim ***** válasza:

nekem is ilyesmi kialakítású van, csak valami noname


az enyémen van egy gomb, amit meg kell nyomni, ha kiold a túlterhelés miatti védelem

2020. júl. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezen nincs ilyen tudomásom szerint. De megírhatnád pontosan milyen géped van és hol van rajta ilyen gomb. Hátha segít valamit. A konstrukció egy kaptafára van csinálva minden ilyesmi típusú "csendes" aprítónál csak márka szerint van némi eltérés szín felhasznált anyagok stb.
2020. júl. 6. 19:26
 6/10 anonim ***** válasza:

na ránéztem a tiédre.

más.

az enyémen direkt van egy gomb, amit meg kell nyomni, ha kiold a kapcsoló


a tiédnek olvasom a használati útmutatóban, hogy meg kell várni, hogy lehűljön és ennyi



én nem rég szétszedtem, mert a zöld gombra nem húzott be a mágneskapcsoló és ha elengedtem leállt


neked is ki kellene mérni, hogy meddig megy az áram és hol van "szakadás"

2020. júl. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

az enyém ilyen kiosztású

[link]


baloldali (fekete buborék) a biztonsági kapcsoló

2020. júl. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

keresd meg a hőkioldót és kocogtasd meg, hátha csak annyi kell


legjobb lenne áramtalanítva a sarukat lehúzva rámérni

2020. júl. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Megtaláltam a hibát két ilyen "biztonsági reteszelő kapcsoló" van a gépben ami érdekes a második teljes egészében a gép belső felén van aktiválás ügyileg és ez volt kioldódva, nem zárta az áramkört. Persze darabokra kellett szedtem a gépet mire rájöttem hol van a hiba.
2020. júl. 13. 03:39
 10/10 anonim ***** válasza:

Na azt én már az elején kiiktattam, mert nem csak a saját teknőjével akarom használni.


Sokkal jobb rádobni egy nagy dézsára, mert úgy látom, mikor telik meg...

2020. júl. 13. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!