Kezdőoldal » Otthon » Kert » Átlagosan hány napig virágzik...

Átlagosan hány napig virágzik a fotón levő rózsa? És a vadrózsa?

Figyelt kérdés

A vadrózsám májusban virágzott, emlékeim szerint kb egy héten át. A csipkebogyó(ja) mikor fog beérni?


Van egy fotó a másik rózsámról:

[link]


A fotón levő rózsám már elvirágzott, azonban érdekel, hogy normális-e, hogy annyi ideig virágzott-e (sok-e, vagy kevés), és hogy mikor szokott. Hogy hány napig észleltem, nem árulom el egyelőre, mert nem volna értelme a kérdésnek, ugyanis nem akarok senkit befolyásolni a tapasztalatommal. Azt szeretném kideríteni, hogy az átlagtól tovább, vagy rövidebb ideig virágzott-e.


Elég későn metszettem meg ezt a piros rózsát, asszem márc végén, ha jól rémlik. Ez befolyásolja a későbbi állapotát, virágzását?



2020. júl. 7. 18:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Szó szerint több ezer fajta piros rózsa létezik, ez alapján senki nem fogja neked megmondani, hogy ez pont milyen. Még azt se lehet megmondani, hogy egyszer virágzó futó, vagy egész nyáron virágzó bokorrózsa.

Nekem mondjuk vagy egy ehhez hasonló futó, ami úgy 20 napig virágzott. De ez semmit nem jelent, ha a tiéd nem ilyen.

A március végi metszés nem túl késői, nem befolyásol semmit.

2020. júl. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat! :) Én szinte semmit nem tudok a rózsákról, ezért örülök, ha írtok.
2020. júl. 9. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!