Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaptam ajándékba 20 tő fagylal...

Kaptam ajándékba 20 tő fagylalt, de most kellene ki szednem és átültetnem szerintetek túlélni?

Figyelt kérdés

Olyan 170 cm körüliek nem volt velük foglalkozva igazából mert se nem dús se nem formás,viszont én szeretném hogy nálam az legyen. Lehet még belőle valami?

Azért gondoltam hogy jó lehet mert 3 tő volt ültetve a kerítés vonalában mikor a házunkat vettük és kerítés építésre miatt tőben kivágtuk mert útban volt és most 2 év után gyökérről újra hajtva már kb 180 cm.



2020. júl. 15. 09:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Jól irja kertész,de akár 40 is lehet.Ne sajnáld a metsző ollót.

A gyökereit is vissza,ne legyen szakállas,sérült. Ha szép sövényt akarsz,akkor évek kellenek a kialakitáshoz.

2020. júl. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Annak mi értelme lenne, hogy a gyökereket visszavágni? Pont az a baj, hogy nincs elég gyökér. Ezért is kell nagyon erősen visszavágni a föld feletti részt, mert a gyökérzet legalább 95 %-a garantáltan az eredeti helyen marad.

Minél nagyobb gyökérrel ültesd, és minél kevesebb levél maradjon. Ha a csupasz, fél méteres vagy rövidebb szárakon egyáltalán nem marad levél, még az se baj. A sok gyökér az, ami életben tartja, és nyomni fogja az új leveleket. Most az a lényeg, hogy egyáltalán megmaradjanak, aztán majd hajtani fognak, ha befogják a gyökerek.

Ültetéskor jól iszapold be, de aztán már ne öntözd agyon, mert az gyökérpusztuláshoz vezet.

2020. júl. 16. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én nem bajlódnék ekkora bokrokkal. Még ha 40 centire vágod is vissza, az alja akkor is kopasz marad, nem nevelhető szép sövény belőle.
2020. júl. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Visszavágva ki fog hajtani. Akár 10 cm-esre is vissza lehet vágni, a szomszédom így csinálta a felkopaszodott sövényével, most szép, sűrű, alacsony.
2020. júl. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, 14/14 igazad van mert amit kerítés építéskor tőben kivágtam 2 évvel ezelőtt most kb 170 cm és szép dús!
2020. júl. 16. 14:10
 16/19 anonim ***** válasza:
Más az ifjítás, és megint más az átültetés. Előbbinél a meglévő, aktív, hatalmas gyökérzet arra sarkallja a növényt, hogy mielőbb kiegyensúlyozza a lomb/gyökér mennyiségét. Utóbbinál viszont a túlélésre játszik a növény, és annyi hajtást hoz csak, ami nem párologtat túl sok vizet.
2020. júl. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
De ha van vékony hajtás, akkor a következő tavasszal vissza kell vágni egész rövidre, és bokrosodni kezd.
2020. júl. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Ezt úgy értsem, hogy ültetéskor 40-50cm vissza vágom és az az után következő hatásokat nem engedem felfelé hanem kicsit mingíg vissza mettszem.? 🙄🤔
2020. júl. 18. 07:13
 19/19 anonim ***** válasza:
Tavasszal visszavágsz minden hajtást pár rügyre, hogy elágazzanak. Vagy ha lesz rendesen lenti új hajtás (földszint közelében), akkor csak azokat hagyod meg így visszavágva, hogy minél lentebbről jöjjenek az erős hajtások.
2020. júl. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!