Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kála folyamatosan virágzik,...

A kála folyamatosan virágzik, vagy már elvirágzott? Kertben van, szabadföldben. Ha nem virágzott, idén fog még?

Figyelt kérdés

2020. júl. 31. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem már elvirágzott, szerintem nem fog bár sose lehet tudni. Nekem elég sok virágom nem jött ki ami kolléganőmnek igen.
2020. júl. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem eddig ketszer hozott.

De van, ami egyszer se...

2020. júl. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Felszedni mikor szoktátok?

El fog száradni, mint pl. a kardvirág?

2020. aug. 1. 18:59
 4/6 anonim ***** válasza:

A kardvirág nem szokott elszáradni, ha nem vágod tövig, és nem beteg. Általában az első fagyok szokták elvinni a leveleket.

A kálát is ilyenkor, vagy kicsivel előbb szoktam felszedni, ennek tényleg elszáradnak a levelei ekkorra, mármint a színesnek. A fehérnek nem száradnak el, ezt nem szoktam kiültetni.

Nem szoktak folyamatosan virágozni.

2020. aug. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hááát... köszönöm a kommented, de több száz kardvirágom van, és de, elszáradnak. :D

Már most kezdenek száradni, de van, ami még most fog virágozni. Úgy vágom le, hogy levél mindenképpen maradjon rajta.


Akkor a kálát is látni fogom, mikor kell felszedni, köszönöm!

2020. aug. 8. 20:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a kardvirág nyáron elszárad, az betegség vagy kártevő (pl. fonálféreg) miatt van. Nekem is több száz van, legalább 10 fajta, és ami elszárad, azt húzom is ki, és dobom el, ne fertőzze a többit. (Semmilyen védekezés nem ért semmit, ezért folyamodom ehhez a módszerhez, nehogy odalegyen a teljes állomány.)
2020. aug. 9. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!