Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináltam rosszul hogy...

Mit csináltam rosszul hogy kiszáradt a kiültetett fenyőfa?

Figyelt kérdés

Tavaly karácsonykor vettünk ugye fenyőfát, és én azt kiültettem a kertbe. Most már nyár végére teljesen kiszáradt lehullottak a tűlevelei, pedig locsoltam is rendesen.

Édesapám azt mondta még hagyjam ott, hátha életre kap, de nem úgy tűnik.

Szerintem ennek annyi.

Ha jövőre is ez lesz, akkor mit csináljak másként?



2020. aug. 15. 15:01
 1/9 anonim válasza:
29%
valószínűleg borostyántetű támadta meg, ha fehér foltok vannak a törzsen.
2020. aug. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Ha a fenyő nagyobb mint 50-60 cm akkor a földlabdában/cserépben levő gyökérzet édeskevés a további fejlődéshez.

Egy adott méret felett nem lenne szabad így árusítani a fenyőt mert átverés. Esélye sincs megeredni, mert a méretéhez képest annyira kevés gyökérzettel emelték ki.

2020. aug. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Az azért túlzás, hogy esélye sincs, a helyesebb kifejezés az, hogy nagyon kicsi az esélye. :)

De néha azért össze szokott jönni.

Kérdező, a tiédnek már kampec. Jövőre azt csináld másképp, hogy kicsit vegyél, ha ez nagy volt. Meg ne öntözd agyon, ha a rendes öntözés nálad a mocsári növényként való tartást jelenti.

A többi dologról nem írtál egy szót se, szóval ezekről nem lehet nyilatkozni.

2020. aug. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

hetente egyszer öntöztem meg, akkor néhány liter vizet kapott.

Milyen dolog érdekes még a kérdés szempontjából?

2020. aug. 16. 13:10
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Hát pl. mekkora, hány napig volt lakásban, utána hol tartottad, mikor ültetted ki, mikor kezdett sárgulni/hullani, meg ami még eszedbe jut.
2020. aug. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

160 cm magas, úgy maximum egy hónappal lehetett karácsony után még a lakásban, utána egyből ki lett ültetve egy jó ideig nem locsoltam. Aztán locsoltam már hetente egyszer. Sárgulni hullani viszont csak most augusztus elején kezdett ezért volt ez fura.

Na mindegy ennek már annyi, de ha majd jövőre is ilyen ültetésbe kezdek akkor mire figyeljek? :/

2020. aug. 20. 13:27
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Arra figyelj, hogy fenyőfélét legfeljebb saját cserepében neveltet ültess, azaz a gyökérzete legyen ép, teljes, nem visszavágott.
2020. aug. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%
Van egy szó, amit akkor tanultam, amikor egyszer épp kiültetett egy ilyen gyökeres fenyőt egy biosztanár (tehát olyasvalaki, aki tudta is, hogy mit csinál): beiszapolni. Szóval ez fontos lehet, gondolom (bár amúgy nem értek a témához).
2020. aug. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%

Egy hétnél tovább nem szabad fűtött lakásban tartani, inkább csak 24-étől 27-éig. Furcsa, hogy kibírt egy hónapot.

Idén egyébként július vége előtt nem volt hőség, lehet, hogy odáig a meglévő pár szál gyökér is elég volt neki öntözéssel, de csak odáig, a 30-valahány fokokat már nem bírta.

Az ilyen cserepes fenyőket általában nem konténerben nevelik, csak karácsony előtt ássák ki pár szál gyökérrel, a nagyját ott hagyják a termelőnél a földben. (Egy fél méteres fenyő gyökerei is legalább egy méterre nyúlnak, ezeket nyilván nem lehetséges kiásni.) Ha a cserép tetején frissnek látszódik a föld, nem tömörödöttnek, és se fű, se moha nincs rajta, akkor az ilyen gyökér nélküli példány, kiültetésre ne vedd meg.

2020. aug. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!