Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fenyőfa átültetése? Szinte...

Fenyőfa átültetése? Szinte még csemete, kb. fél méteres, 1-2 éves lehet. Átültethetem másik helyre, túléli? Mekkora földlabdát kell ásni?

Figyelt kérdés

#kert #fenyőfa #fa átültetése
2020. máj. 28. 09:27
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Persze, én márciusban ültettem át egy 2 és egy 3 évest. De talán jobb lenne már csak ősszel átültetned.
2020. máj. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Átültetheted és túléli, ha neki megfelelő helyre ülteted.

Mi ennél nagyobbakat veszünk kis konténerben karácsonyra és utána kiültetjük őket.

A fáknak általában a gyökérzete akkora, mint a föld feletti része. Igyekezz akkora földlabdát kiemelni, amekkora a fenyőd szélessége, hosszúsága. Ha nagyobbat ásol ki, az nem hátrány.

2020. máj. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Éveken keresztül csináltam azt, hogy amikor nyáron a hegyekben nyaraltam a családdal, hoztunk haza 1-2 fenyőcsemetét az erdőből (lucfenyőt). Nyáron ültettem ki a kertbe. A fenyő gyökérzete kevés (sokszor sziklamélyedésben vagy -repedésben nő, tehát nem kell neki nagy gödör. Az általad említetteknek elég egy 50x50x50 cm. A fenyőfa talaja savanyú kémhatású legyen, ezért a visszatakaró földjét keverjed kis tőzeggel. Inkább árnyékos helyre ültesd. Szereti a sok vizet a gyökereire.
2020. máj. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha kiszeded a helyéről úgyis meglátod mekkora lyukat kell neki ásni. De azt előtte vizezd be hogy sáros legyen és úgy tedd bele aztán mehet rá a föld.
2020. máj. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kiásáskor bizonyára elvágod egyik-másik gyökeret az ásóval. Ezeket a gyökereket metszőollóval vágd simára. Ne aggódj, mert a fenyőfa igénytelen. Ha tápanyaggal, vízzel ellátod, nagyon szép karácsonyfáid lesznek.
2020. máj. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sose értettem, miért jó a fenyő a kertben. Egyrészt alatta kevés növény marad meg, max. akkor jó, ha bazinagy kertben van, a gyökérzete sekélyen van, vihar nagyobb eséllyel dönti ki. A kedvencem, mikor ablak elé ültetik, betakarja az egész házat, gondolom, milyen sötét lehet a ház bent.
2020. jún. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 én például a himalájai selyemfenyőn kívül kevés szebb teremtést ismerek, nagyon tetszik, első növények között volt, amit beszereztem. A fenyő illatát is imádom. Nem muszáj minden növénynek hasznosnak lennie a kertben, elég, ha szép.
2020. jún. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Az egy dolog, hogy szép, de számomra körülményes azért, amit fent is írtam. Sokan nem tudják a növényeiket a tájba, kertbe illeszteni. Előkertbe ablak elé fenyő, tuja a halálom. De ha mondjuk egy szép, nagy kert egy sarkában, ahol még látni is lehet teljes valójában, és érvényesül is mellette más növény, fű is, úgy oké. De ha megöli a házba, kertbe jutó napfényt, na az már nem oké.
2020. jún. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#6

Minden érmének két oldala van.

Én ugyan nem ültettem a fenyőt az ablak elé, hanem így vettem a házat, de nem vágattam ki.

Pont a hálószoba ablaka előtt van egy fenyő, amiért nem győzök elég hálás lenni az ültetőjének. Nem lóg be az ablakon, de arra pont elég, hogy ne lássanak be az utcáról és az a szoba a legnagyobb nyári kánikulában is kellemesen hűvös. Emellett nem sötét, de ha az is lenne, egy háló esetében ez teljesen közömbös. A lényeg, hogy nem kell nyáron megpusztulni a melegtől, mert azt nagyon nem bírjuk.

2020. jún. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is vegyesen érzek a fenyőkkel kapcsolatban. Szépek, nekem is van több fajta, nagyobbacskák és óriásiak is, meg pár növendék. Jó, mert télen is zöld a kert tőlük, mikor a környező fák csupaszok. De alatta nem marad meg szinte semmi, és néha elég sötét, komor alattuk a hangulat. Egyik sem ablak alatt van, és az udvar északi felén nem is zavaróak. Ha nem lennének, hiányoznának. Azt nem tudom, a kullancsok jobban szeretik a fenyős, tűleveles környezetet? Vagy a tujákról jön annyi?
2020. jún. 17. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!