Kezdőoldal » Otthon » Kert » Saját kertem lesz, ajánlanátok...

Saját kertem lesz, ajánlanátok növényeket?

Figyelt kérdés
Elsősorban fákat és bokrokat szeretnék, de ha már homár olyat ami termel is valami hehetőt. Fontos hogy igénytelen legyen, mert gondozni nem nagyon akarom, jó lenne ha árnyékot adna, és ha lehet ne tegye tönkre a füvet mint pl a diófa. Szeretném ha dekoratív lenne, és lenne ha a lombjait is csak moderáltan hullajtaná. Eddigi növények: Cseresznyefa, fügebokor, mogyoró bokor.... várom a többit.
2011. nov. 7. 01:09
 1/5 anonim ***** válasza:

A mi éghajlatunk alatt egyedül a fenyő nem hullajtja a lombját.

Lugast tudsz készíteni néhány tő szőlőből, tavasszal legelőször virágzik az aranyeső.

Árnyékot és hasznot ad a szilva, barack stb. attól függően válogass, hogy felétek milyen a talaj (homokos, vagy kötött, stb.)


Viszonylag kevés munka van konyhakerti veteményesben: saláta, retek, karaláb.

Most ősszel áss fel egy darabot a kertben földiepernek, majd kora tavasszal borítsd be fekete fóliával. Tavasszal ott vágj rajta lyukat, ahova a töveket ülteted és locsolod. A fólia megvédi, hogy alatta a fű, a gaz nem fog fejlődni, mert nem éri napsütés. 3 évig maradhat az ültetvényed ugyanazon a helyen.

2011. nov. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy fa ami árnyékot ad, sajnos tönkre teszi a füvet maga alatt, mert ugye sötét van, én azért javasolnék egy diófát, nálam például nem teszi tönkre jobban a füvet, mint a cseresznye. A diófa adja a legjobb árnyékot a kerti fák közül, oda érdemes asztalt, padokat építeni, nem is kell oda fű, ezenkívül az az a fa, amivel az esetek többségében nem igazán kell foglalkozni, és úgy is terem majd szépen (a mogyoróbokorról elvétve lesz csak termésed, ha nem foglalkozol vele szakszerűen)

Aranyeső (igazából aranyvessző), jó ötlet, nagyon igénytelen, gyorsan nől, bírja a visszavágást, és gyönyörű.

Ültethetsz különféle bogyósgyümölcsöket is, (ribiszke, egres, josta, stb), azok is jól mutatnak szerintem.

2011. nov. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Érdekes hozzáállás egy kerthez...


" a lombjait is csak moderáltan hullajtaná" ezt hogyan kell elképzelni? Egy nagy fáról sok levél hullik, egy kis bokorról kevés...


Félre ne érts, nem kötekedni akarok!


Eddigi növényeid: cseresznyefa- ha nem "kezeled" kukacos lesz, végén potyog, és mennek rá a rovarok. fügebokor- kényes(!)télen, nagy hidegben elfagy, takarni kell, de még úgy is elfagyhat.


Én nagyon szeretem a növényeket! Nagy szívfájdalmam, hogy permetezni "kell", de még így sem lehet minden nyavaját kivédeni. Nagyon sok fát fel tudnék sorolni, de látom a nyűgjeiket is... (3 gyerek mellett sokszor nehéz ápolni a sok szép növényt.


49 fajta díszbokrom van, bogyós gyümölcsök, 30 fajta fám,(termő és dísz)de mindeggyikkel sokat kell foglalkozni.

Ha nem foglalkozik vele az ember, akkor nem sokat eszik róla, de ezt lehet hogy csak én gondolom így...


Talán ami szóba jöhet: díszalma, égerlevelű fanyarka(nagyon finom édes!), nemes bodza (fának, vagy bokornak), szőlő(lugasnak), tüske nélküli szeder(futós). Kedvencem, szép is, finom is a szomorú szederfa. Esetleg almafa...(?)


Üdv: A

2011. nov. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Málna töveket és szedret is ültethetsz, nagyon finom róla enni. Tavasszal ugyan kell metszeni, de amúgy csak locsolást igényel.


Viszont még pár napig kiszaladhatsz a kertbe ültethetsz hagymát, simát és lilát is. Tavasszal ezek átalakulnak gyönyörű újhagymává. Petrezselymet is rakhatsz és tavasszal korán lesz finom zöldségzöldjét. De most tettünk zöldborsót is hogy korán kikeljen.

2011. nov. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A cseresznyével vigyázz, mert pofátlan.

Hullik a virág virágzás után, a kis termések egy része is idő előtt lehullik, éréskor szintén potyog, rájárnak a madarak, teleszarnak mindent, és ősszel meg lehullik az összes levele.

(és ha még évközben be is tetvesedik akkor minden tiszta ragacs lesz alatta)

De a másik két bokor sem túl moderált fajta levélhullás tekintetében...

Nyírfát ne ültess ház közelébe, mert az a legmoderálatlanabb fák egyike, évi 3 alkalommal szemetel virág, termés (na ez még a cipődben is lesz), levél.

2011. nov. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!