Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek a kardvirág hagymák...

Mit tegyek a kardvirág hagymákkal ?

Figyelt kérdés
Felszedtem a kardvirág hagymákat már egy jó pár hete. De nagyon kiszáradtak és félek hogy ki kell dobni az egészet. Ma raktam el az amarillisz hagymát csak félek hogy nagyon kiszárad :o

2020. szept. 18. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:
2020. szept. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát, akár utána is nézhettél volna a neten, hogy mit kell, és mit nem szabad csinálni. A kardvirág és az amarillisz esetében a túl korai kiszedés a "nem szabad" kategória.

Ha van vízóraaknád, akkor tedd oda őket, és reménykedj, hogy a párás levegőben életben maradnak. Ha rásüt a nap a fedelére, akkor takard le valami rossz szőnyeggel, kabáttal.

Mindkettőt akkor kell kiszedni, amikor már jönnek a fagyok. Az amarillisznek se árt, ha lemegy a levele egy talajmenti fagytól, csak nagy fagy ne érje, mert a hagymája érzékeny rá. De ha pár nappal a fagyok előtt szeded fel, úgy is jó. Akkorra már biztos lesz hűvös tárolóhelyed.

A kardvirág dettó. Azzal a különbséggel, hogy mélyebben van az "elfagyós" része, tehát még egy komolyabb fagy se árt neki, ha nem fagy át mélyen a talaj. Gyengébb teleken a szabadban is áttelel.

Semmilyen hagymás-hagymagumós növényt nem szabad kiszedni addig, ameddig le nem sárgul/szárad a szára.

Ha esetleg azért szedted ki a kardvirágot, mert leszáradt egy hónapja, akkor irány a kuka, mert betegek. Az egészségesek még szép élénk levelűek most is, mert most nevelik a hagymagumójukat a jövő évi virágzáshoz. Én 2 napja még szedtem egy szép rózsaszín virágot, és van is még, ami szerintem virágot hoz idén.

2020. szept. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!