Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kardvirág hagymákkal kapcsolat...

Kardvirág hagymákkal kapcsolatban valaki tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Tavaly vettem őket. Elültettem két hete.

De még mindig teljesen összeaszva van a füldben, meg se moccan.


Hagyjam? Áztassam pohár vízbe? felejtsem el, dobjam ki?


Köszi Szépen előre is!



2020. ápr. 16. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Összeaszva?? Annak teltnek kell lennie. Ha összeaszva, akkor lehet, hogy kampec. Nem fagytak meg télen? Nem volt rájuk túl meleg?

Én is kb. 2 hete ültettem ki úgy 70 méternyit, még nem hajtottak ki, de némelyik hajtáscsúcsa már ültetéskor látszódott. Most jön a jó idő, ki kell hajtaniuk napokon belül.

Nem lehet, hogy nem tetted elég mélyre, fent meg száraz a föld, és most porban ülnek? Én soha nem áztatom, meg nem is öntözöm, csak elültetem, és kihajtanak pár hét után.

Szerintem hagyd a földben, szárazság esetén öntözd meg, két héten belül ki kell hajtaniuk, ha élnek.

2020. ápr. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Nem, nem fagytak meg tudit, bolti vásárlás volt tavaly, azóta a kamrában voltak, ott nem fagy soha.


mélység: passz. A cimkéje szerinti 7-10cm-re tettem.


Locsolva van rendesen (most hogy kiszedtem párat, éreztem, hogy neves eléggé.

2020. ápr. 16. 15:34
 3/5 A kérdező kommentje:
elfelejtettem írni h penészt is látok rajtuk...
2020. ápr. 16. 15:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Így nagyjából jól csináltad, ahogy írod.

Penész az elhalt növényi részeken szokott jelentkezni. Maga a hagymagumó penészes, vagy csak az elhalt héj? Az nem mindegy. A héj nem baj, legfeljebb túlöntözést jelezhet, a hagymagumó penésze viszont rosszat jelent.

Nem lett esetleg túl korán kiszedve, és a viszonylag meleg tárolás tett be neki? Több is ilyen, vagy csak egyet néztél meg?

2020. ápr. 17. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha össze van aszva, az baj. Húsosnak kellene lennie mint a vöröshagymának.

Elültetés után nem fog pikk-pakk egyik napról a másikra kikelni. Én kb egy hónapja ültettem el, most vannak pár centis hajtásaik a föld felett.

2020. ápr. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!