Kezdőoldal » Otthon » Kert » Habanero/ghost pepper-t lehet...

Fa_ember16 kérdése:

Habanero/ghost pepper-t lehet kicsit esősebb helyen növeszteni?

Figyelt kérdés

tudom hogy nem pont ide illik ez a poszt,de nem tudtam máshová rakni.

Szóval,ahol én lakok,néha esik,néha süt a nap,és én kint a félig fedett teraszon növeszteném. Szöval szerintetek megnőne és meg is érne?



2020. szept. 30. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Talán. Az hűvöset és fényhiányt utálják, egy melegebb nyáron lehet sikered, amúgy csak szenvedés. Plusz világítás és fűtés nélkül átteleni se nagyon fog.
2020. szept. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem a neten,és volt valami twillight vagy valami ijesmi nevű chili ami igaz hogy csak fele anyi erős mint a habanero,de kibírja a hűvös esős időt is. Lehet hogy az jobb lenne? Minjárt megnézem hogy hívták
2020. szept. 30. 17:03
 3/10 A kérdező kommentje:
Szóval numex twillight és patio fire. A patio fire 80 ezer scoville és a numex twillight az meg 30-50 ezer scovile.ja,meg van még a syberian house chilli,az viszont nem találtam rola infót hogy mennyi scoville. A habanero meg 100-500 ezer scoville
2020. szept. 30. 17:07
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Figyelj, Kérdező! Én nem fogom ezt átrakatni, de van Otthon / Kert kategória, ott lehet ott hamarabb találsz olyat, aki nemcsak eszi a chilit hanem termeszti is.


Alapkérdés a #3 megjegyzésedre reagálva, széles szájú kisbéka stílusban: Oszt hun találsz te olyat?! Mert a felsoroltak közül a Numex Twilighttal találkoztam eddig magyar webáruházban. EU-n belül tudsz még magot rendelni, de én azzal tuti nem szórakoznék, amíg az alapokat el nem sajátítottam.


A másik, hogy egy paprikának nem csak erőssége van, hanem íze is. Állítólag még a superhotoknak is (rám ne nézz, nem ettem meszet, hogy ilyet kóstoljak). A Numex Twilight pont az a chili, ami szép, de íze az nem sok van. Szinte biztos, hogy tudsz ennél jobbat.


Amúgy meg:

- ha olyan helyen laksz, lehet palántákat kapni. Ezek sok esetben előrébb vannak, mint amit házi barkács módszerrel nevel az ember, így is rövidül a tenyészidő. Mondjuk habanero palántát én a piacon is szoktam néha látni, de amúgy meg a termesztők facebookját érdemes figyelni.

- vagy hozzárakod te magad a technikát: megfelelő fény + fűtés nekik.

- vagy teszel egy próbát, hogy mi terem meg nálad.


Amúgy én egynyárinak tartom őket, olyan helyen, ahol reggeltől délig éri őket tűző nap. Aminek vastagabb a húsa/nagyobb a termése az szenved most egy kicsit az éréssel, a többiek lazán megvoltak.


Egyébként meg az Aji Omnicolort tudom ajánlani. 30.000 - 50.000 shu, tehát Cayenne chili erősség. Színes: zölden kezdi majd sárgából pirosra érik, lila is megjelenik rajta, ha úgy éri a nap, teljesen éretten a legjobb, de már a sárga is élvezhető. Íze is van, gyümölcsös-citrusos :)

2020. szept. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
oh,köszönöm szépen az összes választ,és köszönöm hogy megmondtad hogy a numex twillight nak alíg van íze. A másik kérdés hogy hol kapok pld.habanero-t:online rendelnék vagy magokat,vagy palántát(nem magyarországban) élek.az aji omnicolourt is majd még ma megnézem
2020. szept. 30. 18:51
 6/10 anonim ***** válasza:

Ilyesmi és mindjárt ....


Amúgy egy növényt nem lehet csak úgy ukmukfukk termeszteni. A napsütéses órák száma kell pl. a virágzáshoz, nem véletlen tavasszal vetnek magot, amiből májusra palánta lesz, virág majd termés. De ehhez nem csak a meleg meg a víz kell, hanem az is, hogy egy nap sok legyen a napsütéses órák száma. Tehát télen a melegben (tegyük fel itt Európában élsz) nem fogsz sokra menni a pár leveles kis paprikakezdeményeddel, mert abból nem lesz termés.

2020. szept. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Persze,tudom hogy ez nem csak úgy megy.az ia lehet,hogy ha megretszik ez a paprika termeszté,hogy egy lámpát és ohan melegítő cuccost veszek hozzá hogy ne csak nyári időben tudjak termeszteni
2020. szept. 30. 20:44
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

Én nyáron, kertben sem tudtam Habanero-t magról termeszteni, holott minden egyebem (egyéb paprikák, paradicsom, stb tökéletesen nőttek és termeltek), de azokat palántában vettem.

A Habanero is kibújt, majd baromi lassan megnőtt 20-30 cm-re és csak keserveskedett, termés semmi. Nem hiszem, hogy sikerrel fogsz járni, de próbálkozni lehet!

2020. okt. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 köszi a választ! Lehet nekem se fog menni,de ahogy mondtad,megpróbálom. Ha se a palánta se a mag nem müködik,akkor veszek egy ojan paprikát ami seös időben is megnő,és ugyanúgy csipős
2020. okt. 2. 21:45
 10/10 Pintér László válasza:
Na sikerült?
2023. júl. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!