Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nagyon szép nagy bokrosak a...

Nagyon szép nagy bokrosak a muskátliaim egy-egy kaspóban. Szeretném téliesiteni. Mennyire kell visszavágni, hogy tavasszal kiültethessem?

Figyelt kérdés

2019. nov. 18. 10:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nem vágom ilyenkor vissza. Úgy ahogy van megy az ablakos szuterénbe, (télen nem locsolom)tavasszal kiteszem, hogy a télen nőtt gyenge hajtások megerősödjenek, utána vágom vissza, az újakat ledugom és kész a szaporítás is.

Persze nekem még a régi, igazi, paprikapiros, álló "parasztmuskátlim" van, az eredeti tövet vagy 30 éve kaptam.

Ezek az újabbak nem tudom mit igényelnek és bírnak ki.

(Futómuskátlim még soha nem volt, arról nem tudok semmit.)

2019. nov. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csak akkor kell visszavágni, ha így nincs helyük télre.

A telelőhelyek általában nem olyan extravilágosak és hűvösek, hogy a télen/tél végén képződő hajtások szépek, erősek legyenek. Ezért nem szabad túl erősen visszavágni, mert jellemzően a felső részek fognak kihajtani, és bizony csúnyát fognak hajtani, amit le kell vágni majd kirakáskor. Minél erősebben vágod, annál erősebb lesz a kihajtás télen. Persze, meg lehet csinálni, hogy csak ezeket az új hajtásokat szeded le tavasszal, nem vágod vissza.

Amúgy ha szabadba ülteted, akkor az is megoldható, hogy a talaj felett 10 cm-re mindent levágsz (majd kiültetéskor), és akkor lesz szép, sűrű bokrod. De ha eleve magasabb növénnyel akarsz indulni, akkor se nagyon érdemes 30 cm-nél hosszabbra hagyni. Mivel kiültetve egészen vastagokat fog hajtani, és ezek lefektetik az alsó, vékonyabb részeket.

Én a tavaszi kiköltözéskor egyből meg szoktam metszeni, mert akkor már csak az hajt, amit nem fogok levágni. Mivel nem metszem ősszel, ezért a megmaradó részeken többnyire csak egészen rövid hajtások vannak ilyenkor, amik nem nyúltak meg a fényhiánytól. (Ha mégis van megnyúlt, az levágom.)

A kérdésedre: Ha nem fér így, egyben, akkor a magasságot legfeljebb a felére vedd le, ennél jobban semmiképp.

2019. nov. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!