Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet kivitfát ültetni otthon?...

Lehet kivitfát ültetni otthon? Ha igen miket kell csinálni és mikre figyelni?

Figyelt kérdés

2020. okt. 11. 09:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Kivifát*
2020. okt. 11. 09:28
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
A kivi megél nálunk, mert kínai eredetű, tehát valójában nem déligyümölcs. Arra kell figyelni, hogy kétlaki, tehát minimum szükséged lesz egy hím és egy női növényre. Kártevői elvileg nem nagyon vannak. Többet nem tudok, azért néztem utána, mert majd én is szeretnék.
2020. okt. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Egyébként nem fa, hanem kúszónövény, hasonló a szölöhöz kinézetre, csak nem lehet rövidre metszeni.

Újabban van egylaki változata is, ha komolyabban érdekelne.

2020. okt. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
igen azt fontos tudni hogy a kiwi nem fa. van minikiwi aminek nem olyan erős vastagok a hajtásai és lehet kúszó, csüngő növénynek nevelni cserépben. a sima kiwivel én cserépben nem próbálkoznék
2020. okt. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Érdemes alaposan körüljárni a dolgot és felmérni az olyan helyeket talaj, nedvesség stb. szempontjából, ahol szépen fejlődik. Én sok évvel ezelőtt vettem egy tövet a gárdonyi telkünkre. Pár évig élt, de alig fejlődött, aztán elhalt. Most 2 éve vettem öntermékenyt meg váltivarúakat is. Igaz, hogy itt Budán a Sashegy aljában nem túl jó a talaj, de azért ezt a fejlődésképtelenséget nem vártam volna. Az öntermékeny 2 év alatt 1,5 m magasra kúszott fel. A második évben inkább egy alsó rügyből fejlődő hajtás mutatta a legjobb növekedést és nem a legfelső rügyek. A váltivarúaknál a hím növény kb. 50 cm-esre nőtt, a nőivarú meg a 30 cm-t érte csak el. Most már nem nagyon bizakodom.
2020. okt. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60%

Előző: lehet, hogy nem egy üres, nyílt részre ültetted, hanem fák, bokrok vannak a közelben. Ez lehet a probléma egyik oka.

A másik meg az, hogy szerintem azon a részen meszes a talaj. Azt biztosan tudom, hogy Dél-Budán meszes, annak meg most néztem utána, hogy a Villányi úton 8 körül van a pH.

[link]

Kérdező: csinálsz a kivinek olyasmi támrendszert, mint a szőlőnek. Legjobb úgy, mint egy ruhaszárító, vagyis 2 m magas oszlopokra van hegesztve egy másfél méteres vízszintes tartóvas (T formában) és ennek mindkét végén, valamint az oszlopok közt drótot feszítesz ki. A szárakat felviszed függőlegesen, és csak fent hagyod elágazni. Évente erősen meg kell metszeni, pont ahogy a szőlőt, a szálvesszős módszerrel.

Önporzóst ne vegyél, jobban jársz a kétféle neműekkel.

2020. okt. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!