Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy csomó őszibarackmagom,...

Van egy csomó őszibarackmagom, mi célra lehetne hasznosítani?

Figyelt kérdés

A ciántartalma magas annak, ami belül van, szóval étkezésre tilos. De mi másra jók? Ültessem el? Mikor, hogyan, hova?

Más, amit lehetne tenni ezekkel?



2020. okt. 16. 16:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Nem kell semmi kezelés vagy rétegezés, az a nagybani termelésnél van. Ahová szeretnéd a fát, oda még tél előtt ledugsz 4-5 magot, mert sok köztük a nem csíraképes. Ha több kel ki, akkor a felesleges kihúzgálod, csak 1 maradjon. (Ezért egy 20 cm-es körbe dugdosd le a magokat, hogy a megmaradó gyökerét ne sértsd meg a másik kihúzásával.)

Üres helyen, más fától távol, a kelési helyén hagyva a 4. évben szokott teremni, a 6. évben már legalább egy rekesszel lesz rajta. Ha átülteted, akkor 1-2 évet veszítesz. Régebben szórakoztam ezzel, amikor volt vagy 70 barackfám, és nem akartam újabbakra költeni, de üresen se akartam hagyni a helyeket, úgy voltam vele, hogy majd átoltom, ami nem jó.

Jól írják, lehet nagyon szép termésű is a magoncok közt, meg értéktelen, nem magvaváló is, mert visszaüthet egy korábbi ősre. Szóval fel kell készülni, hogy minden 5 termőre fordult fa közül 2-3-at vagy kivágsz, vagy átoltasz.

2020. okt. 17. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Mindent összevetve, azt gondolom, hogy kisebb gond, ha van egy csomó barackmagod, mint ha van egy csomó semmire nem való barackfád, amit metszeni, egész évben permetezni kell és gyommentesen tartani, ha termést is akarsz.

Szóval, problémamegoldásra javaslom a kukát. Aztán vegyél 2 oltványt a kertbe, és a Youtube-on kezdd tanulni a metszést és permetezést.

2020. okt. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Kb 6 év a termésig, és ha sokat vetsz, akkor biztos lesz benne jó is, ha jó gyümölcsből van a mag.
2020. okt. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat! :) A dugványozás mélysége hány centi, ideális esetben? Én is tapasztalalom, hogy a gyümölcsfák körül pici csemeték nöttek pár év alatt, mivel a fa köré potyognak a termések, elrohadnak és ott marad a mag. Ez esetben nem dugta le senki, csak a talajra pottyantak.


Azonban nagyobb az esély egy jó magnál a kikelésre, ha le is dugom a földbe? Hány centire?

2020. okt. 17. 18:55
 15/24 anonim ***** válasza:
a dugványozás vegetatív szaporításmód, jellemzően egy szárdarabot gyökereztetünk, így szaporítva egy klónnövényt kapunk. a magnak a földbe dugását vetésnek hívjuk, nem dugványozásnak. amúgy általános szabály hogy a mag átmérőjének a duplájánál nem mélyebbre vetünk.
2020. okt. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

" mag átmérőjének a duplájánál nem mélyebbre vetünk."

nekem az egyetemen azt mondták, hogy mag átmérő x 8 az általános vetésmélyég, én meg az 5x-ösét szoktam inkább tanácsolni.

2020. okt. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

#16 oké de nem egy búzaszemről beszélünk, hanem őszibarackról. egészen véletlenül van itt mellettem egy mag, 2 cm az átmérője. annak az ötszöröse 10. onnan még csak-csak felkúszik a felszínre. de 16 centiről??


(agrármérnök vagy amúgy?)

2020. okt. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"agrármérnök vagy amúgy?"

igen


nyilván igazítani kell a mag méretéhez is a vetésmélységet.


egyébként örömmel olvastam, hogy nem ültetést írtál a magra.

mert itt minden "szagértő" a magot is ülteti.

2020. okt. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
kertészmérnök vagyok, a vetés-ültetést belénkverték :D meg a locsolás-öntözést is (ettől függetlenül persze hogy locsolást mondtam 2x is államvizsgán)
2020. okt. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

:)


állatos szakirányon végeztem, nálunk a faj-fajta volt, amire haraptak állattenyészésen.


a vetés-ültetés az már csak én agymenésem.

2020. okt. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!