Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért penészesedett meg az...

Miért penészesedett meg az avokádómagom csíráztatás közben?

Figyelt kérdés
Mindent úgy csináltam ahogy videókban/ különböző írásokban láttam... 3 fogpiszkáló, és belelógattam a mag alját a vízbe. Mégis ahelyett hogy elkezdett volna nőni a gyökere , elkezdett megpenészesedni. Mi lehet az oka?

2020. okt. 21. 17:34
1 2
 1/12 savanyújóska ***** válasza:
100%
Valószínűleg párás volt a helyiség, esetleg nem kapott elég fényt. Ismerősömnek simán kihajtott, pedig csak berakta a poharat egy ablak elé, és azóta már törzse, meg levelei is vannak, szóval a technológia működik.
2020. okt. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem , köszi, megpróbálkozok vele mégegyszer , hátha...
2020. okt. 21. 17:51
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a magot elöször lemostam csapvízzel, utána meg betettem földbe minden fogpiszkáló meg vízbe lógatás nélkül. Most kb 2 m magas növény.
2020. okt. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3, meddig lepte föld a magot? kint volt a teteje? vagy teljesen betemetted földdel?
2020. okt. 21. 17:58
 5/12 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Kétharmada van a földben, egyharmada (csúcsa) kilóg, én is számtalan magot csíráztattam ki így. Az is lehet, hogy nem volt életképes a mag, de az avokádó alapból nagyon időigényes növény az elején. Ha földbe ülteted is vagy másfél-két hónap, amíg szétnyílik a csúcs és megjelenik egy csíra.
2020. okt. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Koszi!!!

Most beletettem foldbe ezt ami itthon volt,hatha lesz belole meg valami...

Ha nem,ujraprobalkozom :)

2020. okt. 21. 19:09
 7/12 anonim ***** válasza:
19%
De mit szeretnél elérni az avokádóval? Lesz egy nem túl mutatós szobanövényed, jó esetben, ha az ablak előtt tartod. Rossz esetben meg nagyon csúnya lesz, és két év kínlódás után kinyiffan. Azt ugye nem gondolod, hogy teremni fog?
2020. okt. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Ignis Subdialis ***** válasza:
67%
Az avokádó igenis nagyon mutatós növény, óriási élénkzöld leveleket növeszt, ha jól metszik, akkor formás is. És messze nem nyiffan ki két év után, nekem mindegyik ültetésem sok éve él. A szobanövények nagy része a természetes élőhelyén terem, a lakásban nem terem. Ezzel az alapvetéssel mindenki tisztában van. Az első két év valóban a legnehezebb vele, mert ilyenkor még hajlamos arra, hogy növeszt öt levelet, aztán ledobja őket és egy darab pálcika áll ki a földből hónapokon át. De ez nem jelenti azt, hogy elpusztult. Tökjó, hogy minden kérdésnél feltűnik valaki, aki válasz helyett megpróbálja meggyőzni a kérdezőt a hülyeségéről... mi motivál titeket...?
2020. okt. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
7-es: nagyon nem értek egyet veled, az avokádó kifejezetten dekoratív növény, és ha rendesen ápolod, sok évig gyönyörködhetsz benne. Nekem jó 10 éves már, de semmi baja sincs, nagyon szép!
2020. okt. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

Tisztaban vagyok vele h nem fog teremni, es amugy neked nem tokmindegy Kedves 7es h mi a celom vele ?:) de ha annyira erdekel ,hogy idekommentel egy ilyet ,akkor elmondom h oromomet lelem benne , ha elultetek es gondozok egy kis magot es lesz belole valami ami latok fejlodni.

2020. okt. 22. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!