Kezdőoldal » Otthon » Kert » Meddig tart a szavatossága a...

Meddig tart a szavatossága a virágföldnek?

Figyelt kérdés

Évente megszívom, hogy el van rakva virágföld, használt. Szép földre van szükségem, nem darabosra. Mikor ránézek, fehér golyók vannak benne, föld darabok kőkeményre dermedve amit nem lehet szétmorzsolni. Egy része por hatású, iszonyat száraz, az istennek se akarja beszívni a vizet. Én azt a földet szeretem, ami szépen szívja a vizet és nem az, hogy öntözök egy virágot, de a víz 1 cm vastagon áll rajta, nem értem arra hogy képes a föld, hogy olyan száraz.


Amikor új zsák földet bontok ki, gyönyörű. A tápanyagot sem értem. Meddig tartalmaz egy föld elegendő tápanyagot?


Mit lehet kezdeni ha nincs más itthon? Gyakorlatilag le kéne darálni akkor lenne jó az állaga. Így most kiöntöttem a természetbe.


2020. okt. 27. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kiszáradt, attól még használhatod. Meglocsolod, tápanyagot adsz hozzá.
2020. okt. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Visszazárva, hűvös helyen elég sokáig elállnak. Nekem vannak 2 éves földjeim is, amilyen típusúakat keveset használok. Szárazabbak már természetesen, de még nem csontszárazak.

A bennük lévő műtrágya nem károsodik a kiszáradástól, meg a természetes tápanyagok se, viszont a talajélet kinyiffan, viszont nedves környezetben nagyrészt visszaáll egy idő után.

A száraz virágföld állaga visszajavul néhány öntözést követően. Ha a darabokat nem lehet szétmorzsolni szárazon, és sok ilyen van a földben, akkor rossz fajtát vettél.

2020. okt. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!