Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kertészek miért ilyen...

A kertészek miért ilyen pofátlanul drágák?

Figyelt kérdés
Kértem árajánlatot egy kisebb kert (130 nm) rendbetételére, füvesítés (gyeptégla), fák, bokrok metszése. Kaptam 1 millió forintról ajánlatot, amiből 600 ezer (!) a munkadíj. Ezt mégis hogy gondolták? Vagy a kertészek az orvosoknál, jogászoknál is jobban keresnének? Ez vicc.

2020. okt. 31. 22:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
66%
Ugy van! Pofátlanság! Fujj! Még a végén kénytelen leszel megfogni az áso nyelét! De nézd a jo oldalát! Sportolsz:-)
2020. okt. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nem lustaságból nem kezdek hozzá, hanem azért, mert állandóan dolgozom és nem is értek a növényekhez. Gondoltam, szakemberekre bízom, de ilyen szintű pofátlansággal még nem találkoztam.
2020. okt. 31. 23:22
 3/26 anonim ***** válasza:
83%

Igen, pofátlanul drágák, mert megtehetik és vastag a bőr.


Ha nem lenne rá igány, akkor olcsóbbak lennének.


Ők a kertészkedéshez értenek és az ő kocsijukat 15.000Ft-os órabérben javítja az autószerelő.


Mondjuk a szomszédomban komplett 500 négyzetméteres kert kiírtásáért (pár bokor) és beépítéséért (gyep, szélen kis tuják, 4-5 szórófejes auto öntözés) adtak ekkora ajánlatot, amitől a szomszéd nem kapott levegőt, úgyhogy maradt a susnya.


Egyébként a szép kert luxustermék.

Úgy, mint a medence vagy klíma, így annak a fenntartása is költséges.

2020. okt. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
16%
Mire minden költséget levonsz nem sok marad, föleg Budapesten. Senki sem fog vállalkozást üzemeltetni rengeteg kockázattal azért hogy talán minimál bért keressen.
2020. nov. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 mindentudó99 ***** válasza:
73%
Gondolom mert alkalmazottat kell fizetnie adózni meg egyebek
2020. nov. 1. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
61%
Magyarországon minden pofátlanul drága a fizetéshez képest. Ha nem tetszik, akkor lehet tüntetni.
2020. nov. 1. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
64%
Profitot akar termelni, sok az adó meg a járulék.
2020. nov. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
63%

Hát ebből eleve 27% az ÁFA,

a maradéknak a fele szállítási költség.

És a 130 nm sem kicsi.

Szállíts magad, ne kérj számlát, és csak a felét csináltasd meg.

2020. nov. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
63%

"az orvosoknál, jogászoknál is jobban keresnének?"

Egy jogász, orvos mondjuk 30 000 Ft/óra magánpraxisban, akkor te ezt maximum 20 óra munkának gondolod? Mert szerintem egy havi is lehet.

2020. nov. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
50%

Az a vicc,hogy még ott tartasz, hogy a szakmunkás és segédmunkás szaré-húgyé dolgozik.


Összekevered az állami szféra alsóbb dolgozóival.


De ha szerinted oly könnyű és hatalmas a haszon, akkor keress egy kertész szakembert, pár ukrán vendésgmunkást és vállald el fele árban!

2020. nov. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!