Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nyaranta a terebélyes vízfelül...

Nyaranta a terebélyes vízfelület erősen párolog. Csökkenthető-e az ilyen fokú párolgás, ha keskeny lesz a "medence" szélessége és két emeletes épületek közé lesz beszorítva? Tónak nevezni nem lehet, de a medence is túlzás, mert nem is úsznak benne.

Figyelt kérdés

Hosszú, de keskeny lenne a tó/medence, magas, három szintes épületek közé helyezve. Hasonlóan Velencéhez, de természetesen közel sem ugyanaz a cél, csupán példának írtam a hasonlatot, hogy könnyebb legyen elképzelni mire gondolok, vagyis inkább mire gondolunk.


(Tudom/tudjuk, vízforgató is kell majd bele, hogy ne álljon be a medence és a kellemetlen szagokat is meg kell előzni, legalábbis amennyire lehet.)


[link]


[link]



2020. nov. 1. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Talán egy hangyányit csökken a párolgásból eredő hőveszteség, de ha észrevehető javulásra vágysz, akkor le kell takarni fóliával vagy kemény tetővel.


[link]

2020. nov. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy (legalább te) írtál!


Avégett kérdeztem a fentebb olvashatót, hogy néhány ember (más kiírásánál) azt írta, hogy ha fákkal alaposan körbetelepíti a kerti tavát (valami jó nagy volt/lesz neki) akkor nagy mértékben csökkenthető nyáron a párolgás.


Ha nem fákkal, hanem a fenti két fényképen látható jókora magasságú és egymáshoz rendkívül közel épített házakkal vesszük "körbe" a hosszú, de meglehetősen vékony (patak-szerű) medencét, akkor a fákhoz hasonlóan csökkenni fog-e ily módon a párolgás?


Nem csupán kicsit, hanem érezhetően jobban? (Nyilván nem nagy mértékben azért, hiszen csodák nincsenek.)

2020. nov. 1. 16:50
 3/6 A kérdező kommentje:
Valamit elfelejtettem: ha a házak tetejéről az összes létező esővizet összegyűjtjük (több épületről van szó a telken, ha szükséges lesz több tartály is), hogy ezt később mikor szükséges beleengedjük a patak-stílusú házak közötti medencébe, mennyit lehet ezzel nyerni? (Minél kevesebb "hagyományos töltés" lenne a cél.)
2020. nov. 1. 16:55
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Bármilyen medence normálisan megépítve 5-10 millió Ft.

Az évi üzemeltetési költsége is 100ezertől indul.

Ezek után mi értelme van a pár liternyi párolgáson spórolni??!

2020. nov. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Közel sem annyi, mert fogalmad sincs róla mit és hogyan csinálunk. De persze az élcelődés az megy. Gyakori én így "szeretlek"!

(Ja, NEM!)


Valószínű a kérdést sem olvastad el teljesen, nem hogy az alatta írt válaszaimat, mert bár akkor sem lennél képben mit és hogyan csinálunk, de legalább lett volna közelítőleg valami fogalmad, egyfajta képed arról, hogy nem megközelítőleg sem úgy van az, ahogy te hányaveti módon odavettél valamit, ami a mi esetünkben közel sincs a valósághoz!!

2020. nov. 2. 09:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Tényleg nincsen fogalmam.

Mindössze kb. 20 éve foglalkozom medencével.


Te viszont csak álmodozol és nagyképűsködsz a Velencéről belinkelt fotóiddal, hogy hasonlót építesz.

Hát persze.

Már csak az a néhány százmillió hiányzik hozzá!


Aki a párolgáson akar spórolni, annak kb 20 Ft-ja sincsen.

Amúgy borítékolom, hogy ennyi "szakértelemmel" egy falevelektől rohadó bűzös szúnyogkeltetőd lesz, szép sűrű és vastag algaréteggel.

További jó nagyképűsködést.


Ja és inkább a leckéddel foglalkozzál...

2020. nov. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!