Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor virágzik az ősszel...

Mikor virágzik az ősszel elültetett virághagyma?

Figyelt kérdés
Október közepén elültettem a tulipán, nárcisz virághagymáimat és már nagyon sok hagyma hosszú leveleket növeszt. Így hogy vészelik át a telet? Azt hittem csak februárban fognak beindulni.. (erkélyen vannak ládában)

2020. nov. 13. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
A növényeknek is meg van a biológiai óráik.Tavaszig pihenni fog.
2020. nov. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy csak tulipán meg nárcisz van? Mert azok ilyenkor még nem hajtanak a szabadban. Mutatnál fotókat?
2020. nov. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, tulipán, nárcisz, krókusz és frézia vegyesen. Bár ez utóbbit megbántam hogy elültettem, mert csak tavasszal kellett volna, mosmtár mindegy. Viszont a tulipán miatt aggódom hogy kihajtott, kb. a zöld része a föld felett 15cm-nél tart. Lehet hogy kevesebbet kellett volna locsolni? Ugye balkonládában van félig fedett erkélyen, tehát a természetre nem bízhatom a locsolást.
2020. nov. 14. 08:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Krókusz és díszhagyma nekem is ugyanazt csinálja, igaz, már tavaly ültettem el őket. Nagy cserépben vannak. Egész nagy levelekkel. Szerintem ezek már nem nagyon fognak virágozni tavasszal.
2020. nov. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elvileg ezeket a hagymákat sötétbe kellene teleltetni meg azt olvastam,hogy ültetés után kell jól megöntözni és tavaszig már nem kell.Nekem már a kertbe is kihajtott néhány hagyma,az erkélyen meg azért melegebb van,normális,hogy beindultak.
2020. nov. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!