Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy számoljam ki mennyi...

Hogy számoljam ki mennyi mulcs kell a kertbe?

Figyelt kérdés

20 meter hosszú, 15 meter széles kert, 5 centi vastag fenyőkérget akarok leteríteni.

Nem tudom, hogy jól számolok e vagy tényleg ilyen drága.


Szóval egy köbméter fenyő mulcs 17000 Ft, nekem kéne akkor 20 x 15 x 0.05 = 15 köbméter cucc. Ami akkor 255 ezer Ft...



2020. nov. 14. 21:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Kell egyáltalán ennyi?
2020. nov. 14. 21:17
 2/7 anonim ***** válasza:
A matematikár nem lehet megszexuálni. Jól számolsz egyébként. Hogy kell-e az 5 cm vastagság, az egyedül tőled függ, illetve, hogy az udvar mely részére kell. Ha csak szimpla talajtakarásra akor kevesebb is elég. Geotextíliára kell a legkevesebb arra is inkább esztétikai okokból és hogy a geotextília védve legyen a direkt UV sugárzástól. Mondjuk 1-2cm vastagságban. Csak szimplán a talajra rakva takarásnak már inkább 3cm-rel számolnék. Ha járni is szeretnétek rajta, akkor inkább 5+ cm szerintem. Azzal azonban számolj, hogy a mulcs szerves anyag, folyamatosan bomlik, ha a talajjal érintkezik gyorsabban, ha nem lassabban, de folyamatosan alakul át humusszá. Ezáltal a folyamatos pótlásáról gondoskodni kell. De a fenyőmulcs például a gyantatartalom miatt lassabban bomlik, mint a lombos fa mulcs.
2020. nov. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti kertet szeretnék kialakítani. Arra kéne a mulcs hogy ne szaporodjanak el a sorok között a gyomok. Még kitalálok akkor valamit.
2020. nov. 14. 21:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vagy tisztában a dolgokkal ha veteméyesbe akarsz mindent mulcsozni. A kertet minden évben fel kell ásnod, hogy puha földbe ültethess. A növényeket ahogy fejlődnek kapálni kell a krumplit tölteni stb. nem lehet minden mindig takarásban. Mulcsozni kaszált fűvel szoktam de nem mindent és nem mindent egész évben. Káposztát karalábét a mulcs miatt pl felzabálták a csigak. Zöldséget akkor lehet mulcsozni ha már kikelt és szép nagyra nőlt és meglett kapalva egy párszor a hagymát szintén....A mulcson keresztül is képes átnőlni egy csomó mélyen gyökeredző évelő gyom azokat igy is úgy is kikellene szedned. Beletúr majd pár helyen a vakond alrébb mossa a az eső belekapar a macska igazgathatod egész évben és geotextilia nélkül csomó helyen atnövi majd a gyom. Az őszi ásáskor pedig szedhetnéd össze az egészet majd tavasszal ismét rakhatnád ki.


Erre a célra felesleges ennyi pénzt kiadni mulcsért.

2020. nov. 15. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

5 cm amúgy is semmi, a darabok közt simán fényt kap a talaj, ha nincs alatta geotextil, és kel a gyom.

De mint az előző válaszoló is írja, nincs is értelme évente rákölteni ennyit, mert nem működőképes a dolog.

2020. nov. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, de annyit mondanék, hogy egyszer láttam egy kertet, ami úgy nézett ki:

na, szóval pl az epres résznél olyan volt, hogy az eprek között voltak, fú, nem emlékszem pontosan, de mintha ilyen sötét, szemeteszsák szerűk így kiterítve; és akkor csak ott látszódott ki a talaj, ahol a növény körül volt és a levelei nem takarták ki. Tehát magának a növénynek szabad kijutása volt, és mellette le volt takarva ilyen fóliával (?), tehát úgy rémlik, olyan volt az anyaga, mintha szemetezszsákok lettek volna széthajtogatva. De és egyébként csak az anyaga volt ilyen, mert egyébként tehát nem konkrétan mintha kukazsákokat hajtottak volna szét ollóval szétvágva, hanem mintha lehet, hogy direkt erre a célra készült volna; úgy rémlik. Nem tudom, lehet, hogy lehet ilyet kapni kertészeti üzletekben, szerintem majd nézzél szét ilyenekben. Mert nekem olyan volt, mintha direkt erre a célra készültek volna azok a szétterített izék; tehát lehet, hogy van, de lehet, hogy nincs. Nemtom.

2020. nov. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen utolsó ez a geotextil már erről írtunk neki de az epret nem kell minden evben ásni elég párszor megkapalni ha nincs geotextilia nem hasonlítható a növénytermesztéshez.
2020. nov. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!