Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol kapható Ambra fajtájú...

Vecesneni kérdése:

Hol kapható Ambra fajtájú nektarin facsemete (szabadgyökeres)?

Figyelt kérdés
Felhívtam már jópár kertészetet Budapest környékén, de egyikben sem szokott lenni...

2020. nov. 25. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Rendelj:

[link]

2020. nov. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezek olyat nem tartanak, itt a fajtalistájuk:

[link]

Mit tud ez az Ambra, hogy annyira keresed? Nem rothad annyira, mint az összes többi, vagy nem olyan jellegtelen ízű, mint az összes többi?

2020. nov. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Korai fajta ez az Ambra, júl. Közepén érik. A többi nektarin pedig augusztusi...
2020. nov. 27. 07:03
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Más júliusiak is vannak, pl. az egyik legelterjedtebb a Caldesi 2000, ennél korábbi az Amsden, de július közepén már érik: Independence, Snow Queen, Bigtop, Red June, stb.

Nekem voltak nektarinjaim anno a barackosomban, vagy 4 fajtából pár darab, de nem volt az a permetezésmennyiség, ami elég lett volna, hogy ne rothadjon meg legalább a fele termés. Emellett, olyan nektarinnal még nem találkoztam, ami igazán jó ízű lett volna, szóval nem éri meg a fáradságot, amikor százszor jobb minőségben találsz szőrös barackokat. Befőttnek se olyan jók, mert a magjukról vagy egyáltalán nem jönnek le, vagy csak amikor már nagyon érettek. Szóval, ha rám hallgatsz, veszel egy kiló nektarint enni, ha annyira kívánja a szemed, és ültetsz egy szőrös barackot, ami jó is és használható a friss fogyasztáson túli mennyiség is. De persze, te tudod...

2020. nov. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!