Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megéri ilyesmivel próbálkozni,...

Megéri ilyesmivel próbálkozni, vagy esélytelen?

Figyelt kérdés

A kertünkben van egy 62 éves szerb lucfenyő, 20 méternél biztosan magasabb, de ahogy utána olvastam 30 méterig nő, és szerintem közelebb van a 30-hoz mint a 20-hoz.

Jöttek már ki megnézni, hogy mennyiért vágnák ki, és úgy átlag 100 ezer forintot mondtak.

Igazság szerint elég szar az anyagi helyzetem, és erre nagyon nincs pénzem, főleg most így a kovid idején.

Viszont időről időre elfog a "rettegés" hogy nehogy kidőljön, pláne viharok idején, már csak azért is mert sűrűn beépített kertvárosban élek.


Bár egészséges, és nem utal rá semmi, hogy kiakarna dőlni, de az ördög sosem alszik.

Arra gondoltam, hogy vajon létezhet e, hogy valakinek megérné kivágni, úgy, hogy elviszi magával?

Rengeteg fát jelentene már önmagában a törzse is, de nem értek hozzá, gondolom fenyő révén gyorsan ég, nem tudom mennyi a fűtőértéke, vagy hogy asztalosoknak megfelelő e, fogalmam sincs.

Van minimális rációs is az elképzelésemben, vagy szinte biztos, hogy nem éri meg senkinek sem?



2020. dec. 25. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
17%

Egyrészt nem értem, mi kerül egy kivágáson 100 ezerbe. Annyival én kivágnék akármilyen fát egy láncfűrésszel...


Másrészt nem vágnék ki egy ilyen fát. Nem lehetne, hogy inkább először megnézesd valami szakértővel, hogy egyáltalán reális-e a veszély, hogy kidől?

2020. dec. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Egyszerű megoldás: kösd ki a derekánál (fél magasságban) vastag kötéllel egy olyan irányban, amerre nem gond, ha dől. Feszítsd meg jó erősen.

Ha nincs ilyen irány, akkor 3 kötéllel, 3 irányból.

Ja, és ez miért közösségi kérdés?

2020. dec. 26. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az egyes válaszolóhoz:Biztosan felmérték a terepet szakik és megállapították,hogy nem simán fenyőerdőben van az a fa és csak neki esünk.

Hogy miért kértek átlag 100eFT?Mert olyan helyen lehet,hogy rizikós,vagy nem lehet egyáltalán egészben dönteni a méretei miatt.Ha valamelyik szomszédos épületben kár keletkezik,büntető feljelentés lesz és a kivitelezőt terheli minden anyagi és nem anyagi kár.

Minimum 2 ember,munkavédelmi eszközök és legalább 20m-es emelőkosár kell.Az utóbbi bérleti díja sem aprópénz.Ha nem lehet járművel és emelőkosárral odaállni,akkor kibiztosítva felmászni rá,közben felfelé menet gallyazni.Fentről lefelé 2-3 méterenként kell levágni és közben kötéllel húzni a levágandó darabot.

Az 1db fatörzs ára ilyen körülmények közt nem fedezi a gépek,a ráfordított emberi munka és a szállítás költségeit sem.A rengeteg gally eltakarításáról már nem is beszélve.Ez utóbbihoz külön teherautó kell,mert már nem égethetsz kerti zöld hulladékot akármikor és akárhol.


A csak fenyővel tüzelést nem ajánlott,mert a kéményt teljesen elgyantásítja,üveges képződmény lesz a kéményben,amit először kiégetni és csak utána lehet kikotorni.A kémény égetés pedig nagyon veszélyes!

Én ezzel a módszerrel nem először döntöttem ki fát.

Árajánlatot én is csak akkor tudnék mondani,ha személyesen felmértem a helyszínt.

2020. dec. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Már csak az egyik legfontosabb információ maradt ki: lehet-e dönteni, vagy csak alpintechnikával ledarabolni, a közel álló házak miatt? Az ár miatt én az utóbbira tippelek, de még ennek is vannak fokozatai.

Ha csak simán ki kell dönteni és legallyazni, akkor garantáltan találsz rá ingyenes embert a törzsért, akár itt a GYK-n is, ha megírod, a világ melyik részén van ez a fa. (Legalább ilyen szinten, hogy mondjuk Békés megye déli része, vagy valami.)

Ha le kell bontani a fát, akkor se mindegy, hogy a levágott ágak és törzsdarabok lehullhatnak-e, vagy pedig kötélen kell leereszteni őket egyenként. Ez a második kínos dolog, én már csináltam ilyet, két délelőtt ment rá. (Én is féltem a fenyő kidőlésétől, úgyhogy fogtam az elektromos fűrészemet (azt nem kell berántani minden egyes ágnál), meg egy hosszú kötelet, a munkahelyemről elhoztam egy biztonsági hevedert, aztán megcsináltam, apám földi közreműködésével.)

Ha helyben lepotyoghat minden ág, még akkor is van esély rá, hogy kivágják a törzsért, meg esetleg 5 E-ért, az ágakat meg majd szépen elküldöd részletekben a zöldhulladékkal, vagy elviteted valakivel a helyi hulladékudvarba, városokban szokott lenni ilyen.

2020. dec. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Dönthető lenne egy bizonyos irányba, bár kockázatos lenne, szerintem az a legbiztonságosabb ha legallyazzák.

Emelőkosaras autóval hozzálehet férni.

Egyébként a nagyszülök ötlete volt ez a fa az 50-es évek végén, és a szomszédok is ültettek, de mára már csak a miénk maradt egy magában.

Szeretem ezt a fát, meg hát a születésem óta jelen van, azért hiányozna a látványa ha már nem lenne.

Utánanéztem, hogy mennyiért mérik fel, 25 ezer forint körül van a gépi vizsgálata, de azt gondolom évente kéne csinálni, és ha esetleg jön egy nagyobb erejű szélvihar, és kettétöri, vagy gyökerestől kifordítja akkor az ugyan úgy az én felelősségem lesz, hiába mérték fel, hogy hát ez jó, maradhat.

2020. dec. 26. 09:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Jól látod, a te felelősséged, ha rádől a fa a szomszédod házára.

A gépi vizsgálatára költeni teljesen felesleges, azt te is látod a szemeddel ingyen, ha nem egészséges maga a fa. Fenyő esetében a baj nem az szokott lenni, hogy eltörik a törzs, hanem hogy nem tudod, milyen a talaj, milyen irányban állnak a gyökerek, szóval, hogy mennyire várható, hogy gyökerestől ki fog borulni az egész.

2020. dec. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk tavaly vágtak ki egy hatalmas fenyőt.

(ugyan ez a történet, a szomszéd már félt bemenni a lakásába)

Találtam egy pasit aki ezzel (is) foglalkozik.

Megnézte másnap eljött és kb. 4 óra alatt elintézte.

Hozott mászókarmokat, egy kis gallyazó gépet és egy nagy rönkvágót.

(mindkettő benzines) A gallyazóval vágott egy "följárót" aztán kötéllel a fölső harmadánál megvágta, én meg a másik oldalon kötéllel lehúztam.Aztán a maradékot felezte ugyan így. Vagyis három részletbe ért földet.

Lenn aztán összedarabolta, és elszállította. A törzset beszámolta így az egész 30 ezerbe került.

Ennyi.

2021. jan. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!