Kezdőoldal » Otthon » Kert » Leander ellátása betegség...

Leander ellátása betegség esetén SOS?

Figyelt kérdés

A leanderem a kamrában telel, kb 10-15 fok lehet. Nemrég elkezdte hullatni a leveleit, ezért kicsit kihoztam a fényre megvizsgálni. A földjében nagyon pici fehér valamik szaladgálnak, de rengeteg. Ez baj? A kamrában tárolt dolgokban kárt tesz? Vagy onnan szedte össze? Vagy ezek a jó bogarak akik lazán tartják a földjét?

Találtam egy halott muslicát a levelek között, vagy az tetű lett volna?...

A levélszáradás főleg a régi, alsóbb leveleket érinti. Először barna kis pöttyök vannak rajta, bár ezek a fiatal levelek némelyikén is jelentkezik, ezért tartok tőle hogy valami betegség. De most úgy néz ki hogy a szárak végén néhány fiatal levél meg a friss hajtások, az egész szár pedig kopasz, vagy már csak a száraz levelek vannak rajta. Pedig csak kb 80 cm magas.

Illetve a friss hajtásoknál mennyire világos árnyalat normális? Nekem kicsit betegesen világosnak tűnik. Lehet azért mert nem kap fényt? De ha kihozom a szobába, ott meg túl meleg van és az is baj.

Amúgy kezdő leandertartó vagyok, augusztusban kaptam egy kedves barátnőmtől ajándékba.


2021. jan. 7. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:
13%
Tetves. Növényszeres boltban kérjél rá szert, hátha még meg tudod menteni.
2021. jan. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%

Leszedsz egy beteg levelet és elviszed oda, ahol felétek növényvédő szereket árulnak és megmutatod. Nálunk ez a Gazdabolt.

A barna foltok valószínűleg pajzstetű, a talajban rohangászó fehér micsodákat nem tudom, de fognak rá adni talajfertőtlenítőt.

A lekezelés előtt nem ártana egy metszés, mert a kopasz ágak nem fognak kihajtani és kevesebbet kell vele vacakolni.

Lehetőleg égesd el amiket levágtál!

Utána a maradék növényt kezelgesd és mihelyt tavasszal kiteszed látni fogod, hogy minden metszett ág ezerrel rügyezik.

2021. jan. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
45%

Ilyenkor véletlenül se szabad metszeni. Majd tavasszal, ha kiteszed a szabadba. Télen, a sötétben úgyis csak fényhiányos hajtásokat fejlesztene, amiket további idős részekkel együtt le kellene vágni, nem maradna semmi belőle. Bár, ha minden jól megy, akkor április elejéig nem fog kihajtani, vagy ha mégis, és nincs fagy, akkor lehet kirakni a szabadba.

Ha a barna foltok kidomborodók, körömmel lekaparhatók, akkor pajzstetűről van szó. Ha csak maga a levél foltos, akkor gomba.

A kis fehér állatkák szerintem ugróvillások, és nem károsak, nem hasznosak, a talajban lévő korhadékot eszik.

De ha ott vannak, az baj, mert a túlöntözést jelzik. Ilyen hűvös időszakban a földet félszárazon kellene tartani, két öntözés közt a felszínnek teljesen ki kell száradni, és utána se sokat önteni rá. Ha jól öntözöd, akkor az ugróvillások is eltűnnek, meg a gomba esélye is csökken.

A foltos levelekről mutathatnál fotót.

2021. jan. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!