Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit kezdjek ezzel a rüggyel...

Mit kezdjek ezzel a rüggyel és kis gyökerekkel?Le kell vágnon és elültetnem?Kép lenn

Figyelt kérdés
[link]
2021. jan. 16. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Mi van a képen?

Ha gyökeres és meg akarod tartani, akkor ültesd el és vidd meleg helyre.

A földje sose száradjon ki, de mindig legyen nedves (nyirkos), nehogy a friss gyökérszálak beszáradjanak. Ne vágj le semmit, mert a seben keresztül sok vizet veszítene.

2021. jan. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis kiegészítés jó lenne! Mi ez?
2021. jan. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jaj bocsánat!Orchidea
2021. jan. 16. 12:41
 4/12 anonim ***** válasza:
2021. jan. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az orchideát különleges közegbe ültetik. Virágüzletben vehetsz.

AZT A RÜGYET NEHOGY LEVÁGD, hiszen ez egy szár lesz, amin lesznek a virágbimbók. Ha elvirágzott, akkor se vágd le, mer újabb hajtásokat növeszt, a végükön bimbókkal és virágokkal.

Én így csinálom és épp virágoznak, mint a fene. Légy óvatos az öntözéssel.

2021. jan. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne vágd le, viszont vízzel permetezd naponta többször, hogy megfelelő méretű gyökereket fejlesszen és akkor a rügy is kihajt. Majd pár cm-es gyökerek esetén leválaszthatod.
2021. jan. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A kép alapján nekem úgy tűnik, az a helyzet, hogy elszáradt a szár, de ez a hajtáskezdemény még él.

Akkor pedig le kell vágni, és elültetni orchidea ültetőközegbe.

2021. jan. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,

hány éves az az orchidea-szár, ami a képen van? Én még sosem láttam bordázott orchideaszárat (de ettől még előfordulhat).

Nézetem szerint (a #7. válaszolóra reagálva), kétlem, hogy elszáradt szár képes lenne (még akkor is, ha frissen száradt ki), egy ekkora hajtásrügyet kinevelni. Többet írhatnál, mutathatnál a növényről.

2021. jan. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan milyen orchidea fajta.De csatolok még képeket
2021. jan. 18. 08:31
 10/12 A kérdező kommentje:
2021. jan. 18. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!