Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit fogtok csinálni a kerti...

Mit fogtok csinálni a kerti hulladékokkal (ágak, levelek stb.) ha tilos lesz égetni?

Figyelt kérdés
Elsősorban a vidékieket kérdezem akik nagyobb kertel rendelkeznek.

2021. jan. 19. 17:09
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
80%

Nálam talajtakarásban végzik a falevelek. (3 diófa, rengeteg szőlő, nyírfa) Ősszel már eleve a végső helyükre terítem szét kb 30 cm vastagságban, néhány hét alatt kb. 10 cm-esre süpped össze. Következő szezonra kiváló tápanyagutánpótlás, és míg el nem bomlik teljesen, gaz sem nő a helyén.


Másrészt a lemetszett ágak, szőlővesszők, levendulaágak ágdarálóban végzik, talajtakarónak gaz ellen kiváló, csak sajnos még így is kevés, mert legalább 10 cm vastagságban van értelme leteríteni.


Égetni viszont így is muszáj, mert a beteg, kártevőkkel teli növényi hulladékot nem szabad megtartani, mert újrafertőzöm vele a következő szezonban. Ha nem lehet majd égetni, akkor mehet a barna kukába, elvileg ott ez nem számít. Legalábbis remélem.

2021. jan. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
90%

Ja, a diófalevélnek kutyatartóknál remek újrahasznosítása a kutyaház kibélelése.

Ezt egyszer itt olvastam egy kommentelőnél, azóta én is így csinálom, a 2 kutyaház óriás mennyiségű diófalevelet elnyel, színig töltöm, a kutya meg szépen megágyaz benne magának. Távoltartja az élősködőket, remekül szigetel, jellegzetes illatú lesz a bunda.

2021. jan. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
65%

Amit el akarok,úgy is elégetem.

Az idióta szabályok meg azért vannak,hogy megszegjük őket!

2021. jan. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
100%
Egy öreg kazán át van alakítva a medence fűtéséhez nálam. Én a fás részeket leaprítom és abban tüzelem el.
2021. jan. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
80%
Én is szívesen eltüzelném a kazánban, ha az állam a tiltás mellé évi pár alkalomra ingyen hozzáférhetővé tenne egy ágaprítót, ami a 10 m3 gallyból egy napos zúgatással meg szomszéd-idegesítéssel fél m3 tüzelhető - és egyáltalán, tárolható - aprítékot csinálna. Mert hogy negyed- vagy félmilliót költsek arra, hogy többet kelljen dolgoznom a semmiért, az azért már mégis csak irreális.
2021. jan. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
20%

Ha legalább egyszer is utána nézett volna valaki az áraknak, akkor nem röpködnének itt a milliók, miközben már 30ezer körül kapható akár újonnan is!


[link]

2021. jan. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:

napraforgó, kukoricaszár vastagabb, mint 4,5 cm


de a vékony gallyakat is szívás markonként gyömiszkélni

kis teljesítményű, lassú


a beteg részek ledarálva, jól megszellőztetve talán még jobban fertőznek


mikor megrángatja ez a szar a rózsa, málna, vadkörte tövises ágakat, akkor még kesztyún is keresztülszúr

2021. jan. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
77%

36

Már ne is haragudj, de fogalmad sincs ezek szerint, miről is van szó. Most vonatkoztassunk el attól, hogy a három általam használt telek közül kettőn nincs áram, azaz alapból használhatatlan egy elektromos szerkezet.

De akkor is, ezek a kis vackok arra valók, hogy egyenes ágakat dugdossunk beléjük egyenként. Szerinted sokezer elágazó, görbe ággal mikorra végeznél egy ilyennel? Kb. 5-6 teljes munkanap lenne, reggeltől estig, ha közben a beledugdosandó ágakat egyenként elvágnád metszőollóval kicsi, egyenes darabokra. Láttál már letermett málnavesszőt?

Meg lehet nézni a Youtube-on, hogy megy az ilyesmi. Igaz, a legtöbb videóban hosszú, egyenes ágakat dugdosnak ezekbe, de hát sajnos én ilyenekkel nem rendelkezem, csak görbe és elágazó ágakkal... Abból viszont egy kamionnyival. Még az ilyen aprítékot készítő 300 E-s gépekbe is csak lassan, pár szálával lehet bedugdosni, egy ilyennel is simán van minimum egy teljes nap a munka. Hidd el, utánanéztem mindennek, gépeknek, áraknak, rengeteg videót megnéztem rengetegféle szerkezetről. Csak azokkal lehet igazán haladni, amik 1 M Ft fölötti árban vannak. És 300 E a minimum, amiből úgy-ahogy használható gépet lehet venni.

2021. jan. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 A kérdező kommentje:

Akkor neked már ezek közül kellene válogatnod. [link]

De ha van traktorod akkor egy traktorhajtású olcsóbb.

2021. jan. 26. 10:33
 40/58 anonim ***** válasza:
0%

A kérdezőnek és akit tényleg érdekel ajánlom az ökológiai intézet videóit a témával kapcsolatban.

Én eddig sem égettem semmit mert nem fér el több füst már a levegőben.

Sajnálom, hogy moníliásak az egyébként nyilván kiváló egészségi állapotnak örvendő fáitok, viszont arra lehet külön engedélyt kérni, hogy a beteg ágakat elégesd.

Ja, és nem panelben lakom, vannak gyümölcsfáim és veteményesem is.

2021. febr. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!