Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit fogtok csinálni a kerti...

Mit fogtok csinálni a kerti hulladékokkal (ágak, levelek stb.) ha tilos lesz égetni?

Figyelt kérdés
Elsősorban a vidékieket kérdezem akik nagyobb kertel rendelkeznek.

2021. jan. 19. 17:09
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
53%

50

"Ezt a k.rv@ sok parasztot, aki nem bírja ki kerti hulladékégetés nélkül! Remélem egyszer a saját füstötökbe fogtok belefulladni!"


Ne felejtsd el, hogy részben még a surmó parasztok adják a zabát a vájúdba!

Igaz már sok mindent ipari méretekben, sterilen, gépesítve termesztenek, de még vannak parasztok is, akik túrják a földet és akiknek problémás a beteg, fertőző növényi hulladék kezelése, tárolása.

2021. jún. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
76%

50

Neked van valami reális, kivitelezhető, félmillió forintnál olcsóbb ötleted, hogy mit lehetne csinálni a teherautónyi levágott gallyal, az égetésen kívül?

2021. jún. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
12%

"Ne felejtsd el, hogy részben még a surmó parasztok adják a zabát a vájúdba!"

Hol?!

Ha veszel a boltban tanyasi csirkét az azt jelenti, hogy a Tanyasi Kft. által nagyüzemben termelt csirke.

A Hofinak volt egy poénja régen, hogy a malac jön ki az ólból, a disznó meg a kocsmából.

Valahogy hasonlóan van ez itt is. A "surmó" paraszt égeti a gallyat, a gazda pedig élelmiszert termel.

Egyébként beszédes, hogy "surmó" parasztként hivatkozol magadra... :)

2021. jún. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:

ja, hát ez az.

ki vesz boltban húst, gyümölcsöt, zöldséget?

ott szart adnak.


máris megvan a kölcsönös lesajnálás köztünk.

2021. jún. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 A kérdező kommentje:

53


És most hogy jön ide a csirke, amikor a gyümölcstermesztőkről van most leginkább szó?

Egy 100-500 gyümölcsfával rendelkező kisebb gazdaság nem nagyon engedhet meg magának egy közel 1 millió forintos gépet.

2021. jún. 17. 09:41
 56/58 anonim ***** válasza:
57%

55

azt se tudja, hogy a csirke mi fán terem...

2021. jún. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:

"ja, hát ez az.


ki vesz boltban húst, gyümölcsöt, zöldséget?


ott szart adnak."


Öö.. mindenki?


Igaz, a topiknak semmi köze a hústermeléshez, azt csak a "Ne felejtsd el, hogy részben még a surmó parasztok adják a zabát a vájúdba!" részre írtam.


Ha egy kis vagy bármilyen gazdaság nem tud kigazdálkodni egy 1 millió forintos gépet, akkor az be fog zárni nemsokára... Hogy lesz autója a szállításhoz? Hogy fog munkabért fizetni?


Itt inkább a kis házi kerttel rendelkező "gazdáknak" probléma ez. És ez nem csak az anyagiak miatt van, egy működő gazdasághoz ész is több kell!

2021. jún. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
65%

Hiába erőlködtök! Itt baromira nem érdekel senkit, hogy a mezőgazdaságból élők mihez kezdenek vele. Van többféle lehetőség az égetésen kívül, van annyi hasznuk, hogy költsenek erre is, ne csak a gyújtogatáson járjon az eszük! Oldják meg, ha fél millióból, akkor annyiból. A bevételből mindenhol vissza is szoktak forgatni. Költsenek ipari faaprítóra, vagy mit bánom én.


A kérdés nyilvánvalóan az átlag kertekre vonatkozik. Én is falusi vagyok, mindig is az voltam, 1200 m2-es telkem van, amin ugyan nem termesztek semmi különöset, mert lusta vagyok veteményest fenntartani. De vannak gyümölcsfáim, van egy csomó díszfám (egy sem örökzöld), rengeteg cserjém, plusz egyéb dísznövények sokasága. Ezeket szintén évente többször kell metszeni, ősszel tövig vágni, tele vagyunk falevéllel, stb.. Mégis éves szinten maximum 1 égetéssel kihúzom (tavaly pl egyszer sem), a legtöbbjét komposztálom. Ellenben a faluban élő büdös gyökerekkel, akik heti szinten mérgezik tele a falut, mert szaros 3 marék frissen kiszedett gazt is szaladnak elégetni. Ha nem ég, akkor még olajjal rásegítenek. Szóval kedves mezőgazdasággal foglalkozók, ezekre a tahókra legyetek dühösek, miattuk kellett törvénnyel tiltani az égetést. Nem azokon kell kitölteni a haragot, akik azt teszik amit én. Évi 1 égetés (beteg gallyak), vettem egy 80 ezres ágaprítót, mulcsozok komposztálok, a vastag ágakat nem aprítom, hanem a férjem fűrésszel összevágja, és bár nincs nagy fűtőértéke, de begyújtáshoz pont jó. Szóval nem az én fajtám tehet róla, hogy tiltva lesz mindennemű égetés, hanem akiket fentebb említettem, de pont miattuk örülök is. Vegyes tüzelésű kazánom van, ezentúl a beteg gallyak is ott fognak elégni.


Ja, és plusz egy infó. A mi településünkön nyáron teljesen meg van tiltva az égetés. Ennek ellenére sok szarházi így is éget minden szart. A hivatalhoz hiába szólok be telefonon, nem tesznek semmit. A mai napon, miután hajnal négykor iszonyatos füstszagra ébredtem, megkerestem a kormányhivatalt, hogy nézzenek már az Önkormányzat "körmére" miért nem tesznek ez ellen semmit. Azt az infót kaptam, hogy legyek kicsit türelemmel, amint a veszélyhelyzet elmúlik, és hatályba lép az országos tilalom, komoly szankciók várnak a szabályszegőkre. Be lehet majd jelenteni az égetéseket, és ezúttal tenni is fognak ellene. Mivel komoly pénzforrás lehet az államnak, kemény összegeket fognak kiszabni. Alig várom, hogy jelenthessem az első idiótát.

2021. jún. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!