Kezdőoldal » Otthon » Kert » Palánták eladása?

Palánták eladása?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy mint minden évben nagyon sok szép palántát szoktam kinevelni, amiket általában odaadogatok ismerősöknek, rokonoknak és még ígyis sok szokott maradni akikkel nem tudok már mit kezdeni :/

Szerintetek ha pl Facebook Marketplacen meghirdetem a palánták darabját 50-100 forintért el fogják vinni az emberek?

Köszönöm előre is a válaszokat😊



2021. febr. 6. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos elviszik.

De ha szépek,erősek,egészségesek, akkor piacra is kiviheted. Eleve előnnyel indulsz, ha a növény képe a zacskóval amiben a magok voltak, a palánták elé ki van téve.

Sokszor az a gondom, hogy hiába mondják a nevét a piacon, ha nem ismerem, nem tudom elképzelni és nem veszem meg.

2021. febr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A piac is eszembe jutott, de amire kifizetem a díjat, szerintem ott a pénz negyede se jön vissza :/

Viszont köszönöm szépen a választ, akkor megpróbálom majd amik maradnak eladni:)

2021. febr. 6. 20:56
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Nem kell asztalt bérelned, a piac előtt megállsz, leteszed őket dobozban a földre, vagy a kocsi motorházára (ha azzal mész) és kész.
2021. febr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
48%
#3 Mindegy hogy árulja attól még a helypénzt beszedik
2021. febr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4

Annyira nem szeretnék vitatkozni, mert tudom, hogy igazam van.

Mondd már el, hogy milyen alapon szedne a piac helypénzt, ha nem a piac területén van?

Mi egy évben csemege kukoricát árultunk így, mert rengeteg lett, azt mérni sem kellett és a kutya nem foglalkozott velünk.

(Pest megye)

2021. febr. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem neméri meg vesződni pár ezer forintért.

Megveszed a magot a földet a cserepeket öntözöd azt mind vond le belőle.

Valaki biztos megvenné én mondjuk szeretem tudni milyen fajtát veszek és ha csak úgy árulja valaki akkor semmi garancia. Inkább veszem olyan helyről ahol 100% ban biztos és ha elmegyek palántát venni akkor megveszek mindent egy helyen paprika kaposzta zeller stb.


Nem akarom elvenni a kedved ha neked ennek ellenére megéri csináld nyugodtan.

2021. febr. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#5

Akkor a piacfelügyelet kihívja a közterületeseket, vagy ha nincsenek, a rendőrséget. Aztán ha "ügy" lesz belőle, akkor már az is felmerülhet, hogy nincs őstermelői igazolvány, azaz a NAV-tól is kinéz egy 50 E-s csekk.

Nem feltétlenül fog ezzel foglalkozni a piac üzemeltetője, de nincs kizárva, hogy mégis.

2021. febr. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mindentudó99 ***** válasza:
Nálunk ban fedett őstermelői poac meg mellette egy nagy placc. Mindenki hozza a saját asztalát vagy kocsiból árul. A helypénz nem attól füg van e kint fix asztal vagy nincs
2021. febr. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mindentudó99 ***** válasza:
Az más hogy te illegálisan árulsz és foglalkoznak e vele. Őstermelői igazolbány minimum kell
2021. febr. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!