Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ennyire drága lenne a gyümölcs...

Ennyire drága lenne a gyümölcsfa metszetés? Van egy úr a faluban aki csinál ilyeneket. 2-5000ft.ot kér fánként. Bármekkora a fa. Húsz Db. fánk van kb. kettőhöz kell létra, van öt ősszel ültetett csemete. Tényleg ennyire drága lenne?

Figyelt kérdés
2021. febr. 19. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem is drága.

Habár en biztosan nem fizetnék érte semmit. Saját magam is könyvből meg netről tanultam meg semmi ördöngösség nincs benne. Nem egy bonyolult dolog.


Ennyi pénzért inkább hagynám vadon teremni. Teremni úgyis terem.

2021. febr. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Drága, az biztos. Ennyiért én is vállalnék.


A jutubon rengeteg etszési tanácsadó videó van, de a gúgliban is találni egyetemi dolgozatokat metszésből.


Nagyot nem bukhatsz, ha te csinálod. Csak kell egy terv, mekkora fákra van szükséged..


(csak zárójelben: a nagyobb metszési sebeket lekeni sebkezelő anyaggal? Mert a gombás fertőzések ebből is eredhetnek)

2021. febr. 20. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Ha drága metszd meg magad.
2021. febr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az lesz. Megpróbálom aztán ha nem jön össze kivagdalom a fákat. Ez már nagyobb lehúzás, pofátlanság mint pl. egy maszek orvoshoz fordulni...
2021. febr. 20. 11:59
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Ok
2021. febr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Mégis miért vagdalnád ki?

Környezetemben sokan nem metszik a fákat és mégis van termésük. Nem a metszésen fog múlni lesz-e termésed hanem a tavaszi fagyokon a kártevőkön a permetezésen no meg a jégesőn. A metszéssel csak kiegyensulyozod a terméshozamot annak mennyiségét és minőségét ill. beállitod a fa alakját.

Van egy 10 éves kajszim ami még soha nem hozott termést lefagyott vagy lehullot nem a metszésen múllik.

2021. febr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Jobb volna keresni valakit, aki ért hozzá, és el is magyarázza, mit miért kell levágni, és mit miért kell meghagyni. Aki megmutatja, melyik rügyből lesz a termés, szóval mit nem szabad letakarítani. A Youtube-on mindenféle hozzá nem értők csinálnak videókat, tíz közül kilencet nem szabad megnézni. Ha ott keresgélsz, akkor olyanokat keress, akik nem kiskertben mutatják meg, hanem ültetvényen, mert nekik muszáj valamennyire érteni hozzá. (A kiskertiek közt is van jó, de te nem tudod kiválogatni.)

Előtte meg keress rá ilyesmikre, mint pl. "körte termőrészei".

Amúgy az ár szemérmetlen lehúzás, számlával is túl sok, a helyedben nem köszönnék többet annak az illetőnek. Számla nélkül mondjuk 1000 Ft-os órabérben szoktak ilyet csinálni.

Egy létrázós fa alapos metszése 0,5-2 óra, számoljunk 1-et, egy földről metszhető fa ritkán több félóránál, a kicsikre meg számoljunk összesen félórát, mert hátha nem suhángokról van szó. Ez így összesen, ha jól számolom, 9 óra, vagyis egy tízest megköszönne egy tisztességes ember.

2021. febr. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

Én már három éve önállóan metszem...

Hat éve feladtam egy hirdetést a jófogáson,hogy idős,nyugdíjast keresek,aki tud fát metszeni,és el is magyarázza,tanít is. Nekem bejött!

Egy idősnek a fia találta meg a hirdetésem,ő hozott össze bennünket. Nagyon jó fej,igazán szerencsém lett vele. Azóta évente 3~4x meglátogatjuk,elbeszélgetünk.

Kertes magánházban 7 fáról van szó,+ a szőlőre is volt jobb tanácsa,mint ahogy én csináltam.

Anno együtt ettünk~ittunk,és én ajánlottam egy ezrest óránként. Nekem megérte,plusz találtam egy jó öreg barátot.

2021. febr. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!