Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mivel irtsam ki a kártevőket?

Mivel irtsam ki a kártevőket?

Figyelt kérdés
ha ültetünk a kertbe pl babféléket kukoricát zöldségmagokat mire ki kellene hogy hajtson valami mindig megeszi a magokat vakond az tudom hogy van meg hangyákat is észlelek a földben de van valami ami egyszerre kiirtsa őket a földből?
2021. febr. 23. 11:15
 1/2 anonim ***** válasza:

A vakondot ne akard kiirtani, védett állat. Hálóval és többé-kevésbé sikeres praktikákkal távol tartható, egyébként meg több haszna van.

Hangyákkal nekem még nem volt ilyen tapasztalatom hogy bántották volna a kertben a növényeket, de hangya ellen millióféle szert lehet venni bármelyik szupermarketben vagy gazdaboltban.

2021. febr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Talajfertőtlenítőt lehet használni. De ha nagy a kert, akkor aránytalanul sokba kerül. Amikor nincs vírus, akkor Szerbiából lehet behozni olcsó és hatékony szert.

A hangya sok kárt tud csinálni, de az jellemzően az éppen kikelt v. nagyon kicsi növényeket rágja el, megy végig a soron. A giliszta szintén, csak az egész kicsiket húzza le elrothasztani a föld alá, a nagyobbakat már nem bántja, a magok meg nem érdeklik. A vakond nagy károkat csinál gilisztavadászat közben, de a magokat nem eszi meg. A lótetű viszont megeszi a magokat, szerintem ez van nálad. Nekem van még szerb talajfertőtlenítőm (Radar nevű), azzal beszórom az elvetett magokat (csak amiket szeret), így a legtöbb megmenekül. Ami szerek nálunk kaphatók, azokkal hiába próbálkoztam.

2021. febr. 24. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!