Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti szivattyú 3.5 bar...

Kerti szivattyú 3.5 bar nyomását lehet csökkenteni vagy leszabályozni valahogyan károsítás nélkül?

Figyelt kérdés

Az adattábla szerint 600 wattos, 8 méterről szív és 35 méter magasra nyom 3,5 bárral. Csak medencébe, keringtetésre szeretném használni. Az a kérdésem, hogy miképpen lehetne csökkenteni a nyomást a keringtetésben úgy, hogy ne károsodjon maga a szivattyú?

(Vagy a vízáramlás sebességét.)



2021. febr. 24. 10:25
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*Vagy a vízáramoltatás sebességét lecsökkenteni.
2021. febr. 24. 10:27
 2/12 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb venni egy olcsó, kis teljesítményű szivattyút.

Nyomás csökkentése is megoldható mondjuk, csak drága meg bonyolult. Csinálsz egy visszatérő ágat, ami a szivattyúval párhuzamosan van bekötve. Ebbe az ágba a szivattyú utáni nyomás méréséhez teszel egy nyomásmérőt meg egy könnyen szabályozható szelepet. Létezik direkt bypass szelep is, de az kétszer annyiba kerül, mint egy külön kisebb szivattyú. Ami megoldhatóbb, az egy olcsó nyomásmérő óra a Vateráról, meg egy szelep, betéve a visszatérő ágba. Ez a felesleges nyomást visszaengedi a szivattyú elé.

2021. febr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Hasonló elgondolásom volt, hogy kettéosztom és az egyikkel visszatérek, csak ezt ki kell majd kísérleteznem.

Azt nem tudom, hogy ha betennék egy szűkítőt, az csökkentené-e a nyomást, ill. nem ártana-e a szivattyúnak?

2021. febr. 24. 17:20
 4/12 anonim ***** válasza:

Hova tennéd a szűkítőt? A visszatérőbe? Megoldható, de nem egyszerű kiszámítani, hogy mekkora nyomás maradna. Mindenképpen érdemesebb mérni.

Ha csak simán a szivattyú után tennéd a szűkítőt, az is csökkentené persze a nyomást, de a szivattyú élettartamát még inkább.

2021. febr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én is így gondoltam.

Köszönöm a választ.

2021. febr. 24. 17:54
 6/12 anonim ***** válasza:

600 w-s kerti szivattyúval medence vizét keringetni...na az szép!

Biztos???

2021. febr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mi a gondod vele??
2021. febr. 24. 20:02
 8/12 anonim ***** válasza:

Tegyél rá egy szelepet a nyomócsonkra és szabályozd folytással. Nem gazdaságos szabályozás, egy frekvencia váltó lenne a tuti, de kb sohasem termékné ki az árát.

Üdv: egy gépészmérnök

2021. febr. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A szomszédomnak van egy merevfalú,igen nagy,kb. 200ezres medencéje...nyáron vagy két hónapig 1//24 órában ment a keringetés benne(mert állítólag folyamatosan kell,-másképp semmit nem ér).

Nekem nincs gondom vele,csak egy 600 w-s motor,(ha nincs terhelve,és nem is "vesz fel" annyit,-akkor is nagyjából számolva havi 13~15ezer ft árú villany eszik meg.

6-s voltam

2021. febr. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb hozzászólásokat.

8#

Ki fogom kísérletezni de lehet, hogy csak kétfelé osztom a nyomóágat, és a másik ágba teszek valami csapszerűséget amivel szabályozni tudom a nyomást a főágban.


9#

Nálam már kb. 20 éve van egy 15 m3-es úszómedence a teraszba beépítve.

A teljes "gépészetét/szűrőrendszerét" én találtam ki és fejlesztettem annyira az évek alatt, hogy mindössze csak napi néhány órát megy és azt is szakaszosan úgy, hogy szinte vegyszert nem is használok.

Ráadásul a teljes hosszú szezonban kb. májustól szeptember végéig használható, mert a napenergia -ingyenesen- fűti. Ennek a keringtetésén szeretnék picit módosítani, mert fázós a párom, és neki kevés volt az átlagosan 24-26 fokos medencevíz.

A lényeg, hogy nálam nem dobja meg túlzottan a villanyszámlát, pedig kristálytiszta a víz az egész szezonban.

De köszönöm az észrevételedet.

2021. febr. 25. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!