Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy 1300W-os szivattyú kb....

Süsü94 kérdése:

Egy 1300W-os szivattyú kb. hány darab öntöző szórófejhez elegendő Anélkül hogy jelentősen csökkenne a locsolási teljesítmény? durván 400nm-nyi a öntözendő terület.

Figyelt kérdés

2021. febr. 17. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

mivel én is kútvízzel locsolok, felmerül a

kérdés:milyen mélyről szív a szivattyú, hány collos csövön, hány méterre tolod a vizet?


Nekem 1000 Wattos a búvár, 12 méter mélyre van leengedve, és ötven méterre tolja vízszintesen a vizet 1"-os csövön..ez a szivattyú akciósan 60 ezerbe fájt, de nagyon megérte.

Nos én egy nagy szórófejet applikáltam a tömlő végére, 3-as lukakkal. Ezt viszem körbe, ahol kell. Spriccel rendesen, de nem mos ki semmit...persze csak 200nm amit locsolok, nagy a vízigény, de vannak hordók is.


A szórófejek darabszámát, méretét neked kell tapasztalatból kiépíteni. Mindenesetre nem szabad nagyon lefojtani, mert az pocsékolás.

2021. febr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

El kell keserítselek, 1300W csak egy szám, önmagában nem sokat jelent, sőt a kínai szivattyúkon tényleg csak tájékoztató jellegű (jó ha felét tudják).


Ki kellene számolni hány méter csöved van (vagy lesz), azok milyen vastagok, öntözőfejek típusa (1000 féle létezik), a kút mélysége sem mindegy: 2 méterről vagy 30 méterről jön fel a víz.

Ezek ismerete nélkül csak vaktában lövöldözés az egész.

2021. febr. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!