Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szobai futókával mit kell...

Szobai futókával mit kell csinálni, hogy fusson, növekedjen? Hogyan kellene tartani?

Figyelt kérdés

Van egy szobai futóka (Epipremnum aureum) növényünk.

A legtöbb helyen azt látom, hogy világos de nem tűző napos hely kell neki, öntözni akkor kell mikor a földje kicsit száraznak tűnik, néha érdemes tápoldatozni, szereti a párát. Ezek a körülmények adottak. Azt írják, ha nem érzi jól magát akkor a levelei bezöldülnek, elfonnyadnak, a miénknek semmi ilyesmi baja nincs, gyönyörű, egészséges, foltos/mintás levelei vannak.

Mégse nőtt egy centit se, pedig bő 1 éve megvan. Hozott új leveleket, de nem nőnek a szárai, esze ágában nincs lógni-futni.

Ennyire lassan növekszik, és még évek mire elkezd futni, vagy pedig valamit rosszul csinálok?

Hogy kellene tartani, hogy fusson?


2021. febr. 26. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom nálatok mi a helyzet, de elmesélem, hogy nálunk hogy volt.

Vettünk boltban cserépben ilyet, ami gyönyörű dúsan volt ültetve, volt vagy 10-12 tő a cserépben.

Azt mondták, hogy EGY ÉVIG ne ültessük át.

...nagyjából 2 hónap múlva leesett a tartóból, szétment az egész, akkor derült ki, hogy egyiknek sem volt gyökere, csak a hajtások voltak ledugdosva és arra kellett volna az 1 év, hogy legyökerezzen.

Ekkor én levágtam a végükből 2-3 mm-t, bedugtam őket egy befőttesüveg vízbe, ahol nagyjából 1 hét múlva szép gyökeret kezdtek eregetni. Amikor kifejlett normális gyökérzetük lett, akkor leültettem őket és tökéletesen beindultak, mára már a gyerekeik gyereke is többméteres dzsungel.

Lehet, hogy a tiédnek sincs még gyökere, mert ameddig arra gyúr, addig nem fog futni.

2021. febr. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Az nem valószínű, hogy gyökér nélkül adták volna el. Úgy is túlélhetnek, de nem szépek, nem mutatnak jól a boltban. Az lehetett inkább, hogy eleve is kevés gyökér volt, és ezek valamitől elpusztultak időközben.

Egy év alatt már el kellett volna indulnia. Mondjuk, fél métert kellett volna nőnie.

A tűző napot jobban szereti, de viszonylagos sötétben is megvan.

Én inkább akkor szoktam öntözni, amikor már nagyon száraz a föld teteje. Ha túl nagy a cserép, akkor kicsi növény esetén még heti öntözésnél is állandóan nedves tud maradni az alja, és attól elpusztulhatnak a gyökerek.

Ha nem túl nagy a cserép, milyen föld van benne? Nem kerti föld, és nem is nyaralt kint a növény tavaly?

Ha rendes virágföldben van, és nem nagyon fejlődött, akkor lehet, hogy azóta a normális érték többszörösére dúsult a tápanyagtartalom a rendszeres tápoldatozásoktól, ez is okozhatja, hogy nem nő sehová. Ha nincs látszata a felhasználásnak, akkor nem szabad tovább tápozni. Vagy nem lehet, hogy valami alkalmatlan virágföld, vagy házilag kevert dolog van a cserépben?

2021. febr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azóta megnéztem, van gyökérzete, nagyon szép fejlettnek, egészségesnek tűnő.

Virágföldben van.

Annyi tápoldatot azért nem kapott, hogy túl sok legyen.

2021. márc. 24. 15:52
 4/4 anonim ***** válasza:
56%
Figyeld meg a nagyáruházakban, virágüzletekben kínált cserepes szobanövényeket: mind tömött, zömök megjelenésű. Ugyanis a kertészetek, szaporító üzemek törpésítő hatású szerrel kezelik őket. Amíg ezek le nem bomlanak a növényben, addig látványos hossznövekedést ne várj tőlük.
2021. márc. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!