Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek a karácsonyi...

Mit tegyek a karácsonyi kaktuszommal, hogy növekedjen?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésről ugrott be a problémám, csak ugye más a problémám:


Tavaly karácsony előtt vettük, olyan 15 centi magasak a szárak , vagy hogy hívják.

Akkor voltak rajta 2-3 mm-es rózsaszín virágkezdemények. De ezek végül nem fejlődtek ki, többségében lehullottak, de még most is rajta van egy csomó, de megszáradva!

A zöld része viszont nem száraz, hanem szép egészséges zöld színe van.


A virágkezdemények nagy részének lehullásán kívül semmi nem történt tél óta! Semmit sem nőtt a növény...!


Normális ez???

Mikor kellene növekednie? És hogy érhetem el, hogy idén, vagy a jövőben valamikor virágozzon???


Ilyenkor nyáron hol tároljam, lakásban, vagy kertben? Árnyékban vagy napon? Milyen gyakran öntözzem, milyen száraz vagy nedves legyen a földje???



2013. aug. 2. 16:45
 1/4 anonim válasza:

Szia!Én az előző "karácsonyi kaktuszos" kérdező vagyok.Nézegettem a neten,hátha több mindent megtudok róla,hogy valaha majd nekem is virágozzon. :)


[link]

[link]

[link]

[link]

Nálam szerintem az volt a gond,hogy ész nélkül locsoltam,és a gyökere elrohadt teljesen.De szedtem le a leveléből,és vizes,homokos földbe tettem,remélem lesz gyökere hamarosan.:))

2013. aug. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jók ezek a cikkek, tavasszal már végignyaltam én is a netet.

Csak hát erről sehol nem találtam még infót, hogy miért nem fejlődik. Szóval érted, egyszerűen semmi, de semmi növekedés vagy változás nem látszik rajta! Még rohadás vagy kiszáradás jele sem. Gyönyörű zöld, és ennyi. Mintha egy műkaktusz lenne. :-)


Esetleg valaki tapasztalt már hasonlót? Ha igen, mi lett a növényével?

2013. aug. 3. 10:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Az enyém 3 éves. Mikor vettem, karácsony táján virágzott. Következő évben egyáltalán nem, majd csak HÚSVÉTkor. Tavaly télen nem. Kb 1 hete kitettem az erkélyre, félárnyékba. Már nőnek is a hajtásvégek. Szeptember környékén visszateszem a lakásba, és elkezdem tápoldatozni.
2013. aug. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előbbi vagyok, ez még hasznos lehet: [link]
2013. aug. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!