Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek a virághagymával?

Mit tegyek a virághagymával?

Figyelt kérdés
Lidlben vásárolt hajtatott jácintjaim elvirágzottak. Mit kell tenni a továbbiakban? Le kell-e vágni a még zöld leveleket, illetve mit tegyek a hagymával. Nagyon szeretném, ha még virágzanának.

2021. febr. 27. 06:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Én hagyni szoktam,hogy a levél teljesen megsárguljon.

Ilyenkor a hagyma a levélben lévő tápanyagot még hasznosítja.

Öntözni már nem kell.

Utána leszedem a száraz helyen tárolom nyár végéig Akkor ki szoktam ültetni kertbe.Tavasszal újra kihajt.

2021. febr. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Leszedem a száraz leveleket,és a hagymát száraz helyen tárolom.

Így akartam írni.

2021. febr. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

De, öntözni kell, és minél tovább életben tartani a leveleket. Ezek fogják belerakni a hagymába azt az anyagot, amiből jövőre a virág lesz. Még némi tápoldat is jól jön.

Természetesen szobában tartva hamar leszáradnak a levelek, mert ez nem alkalmas hely az életben tartásukra. Keress egy hideg és nagyon világos helyiséget, vagy akár kint egy déli sarkot, ahol nem nagyon várható fagy. Majd ha leszáradtak a levelek, akkor be lehet szüntetni az öntözést, és hideg helyen, szárazon a cserépben nyaraltatva, szeptemberben ültesd ki a kertbe, vagy erkélyládába.

Ilyen virágzásra soha többé ne számíts, mint most volt, a speciális műtrágyázás után. De egy kicsi, 3-4 virágfejes szár előfordulhat, ha sokáig életben tartod a leveleket. Ha nem öntözöd tovább, akkor kizárt a virág, csak levél lesz jövőre.

2021. febr. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!