Kezdőoldal » Otthon » Kert » Január eleje van és szinte az...

Ujfamili kérdése:

Január eleje van és szinte az összes virághagyma kihajtott. (Jácint, tulipán, nárcisz és sorolhatnám.) Hajt a hortenzia és a rózsa is. Mivel védjem Őket, hogy a későbbi fagyok ne tegyenek kárt bennük?

Figyelt kérdés
Lehetőleg szakértő válaszoljon! Köszönöm!

#Téli hajtások #Virághagyma Januárban #Téli védelem
2021. jan. 7. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:

hahaha...bocsánat hogy kárörvendő röhögéssel kezdem, de nálam ugyanez a helyzet...a nejem bepánikolt, mert versenyszintű tulipánjai vannak, és mind kibújt. A többi, általad felsoroltakról nem is beszélve...


Tanácsom nincs, mert a rádió szerint akármilyen fagy jön, a természet korrigálja az esetleges fagyáskárt(nem úgy a gyümölcsfák,de azok még szunyókálnak)


Ha előbb havazik, mint fagy, akkor a hó valamelyest véd, ha csak hó nélkül jön az erős fagy, akkor a nejem szerint térdre imához..


Hát nem tudom..máskor is volt ilyen, és soha nem ment tönkre semmi.


Bocs, ha nem ilyen választ vártál. Mások tesznek rá fóliát, arra szalmát, forgácsot, mindenféle madárhálót hogy ne fújja szét anszél..


Nekem nem ér ennyi melót.


Ha van valami különlegesség, és kihajt, arra ráborítok egy nagy műanyag cserepet, vagy dézsát..

2021. jan. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne! Édesanyám aggódik a tulipánjaiért és nem tudja mit kezdjen most velük.
2021. jan. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez tipikusan a fullamatőrök problémája, már bocsánat. :)

Ezek a hagymás növények mérsékelt öviek, nem trópusiak, szokva vannak a fagyokhoz. Különben már az elmúlt évmilliók alatt kipusztultak volna.

Azokon a teleken, amikor a talaj nincs átfagyva már decembertől, a tulipánok mindig kihajtanak már december végére, vagy hidegebb időben január elejére. De olyan hideg tél nem képzelhető el nálunk, hogy a hagymáknak baja legyen, ami kihatna a virágzásra. Igaz, ha bejön egy -20-25 fok hó nélkül (ami előfordul úgy 10 évente), akkor a levelek föld feletti része elfagy, de ezzel nem kell törődni. Mire kifejlődik a bimbó, akkor csak annyit látni, hogy a legalsó levél hegye barna. Jácintnál, nárcisznál annyival rosszabb a helyzet, hogy ott több levél hegye is barna lesz. De nem lesz feltűnő virágzáskor, ha nem nézed közelről.

Hortenzia és rózsa hajtásai elfagyhatnak, de ehhez már nagy hideg kell. Kisebb hidegben jellemzően csak a megduzzadt hajtáskezdemények külső része fagy meg, de aztán tavasszal hajtanak tovább. Ha bejön egy legalább -15 fokos hideg, akkor le lehet őket takarni valamivel, ha az egész bokor takarása megoldható. Ha nem megoldható, akkor majd hajtanak lentről, vagy a rózsa alvó rügyből.

2021. jan. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Abszolút nem értek hozzá. Most költöztünk családi házba, és az itthagyott virágoskertben pont ma vettem észre, hogy "valami" kibújt, egy kis csoportnyi zöld rügy, vagy mi. Felsorolásod alapján lehet, hogy ezek is nárcisz vagy jácint kezdemények. Úgy megijedtem, hogy mi lesz velük. Rögtön arra gondoltam, hogy építek nekik drótból meg nejlonzacskóból miniatűr fóliasátrat. A válaszok alapján megnyugodtam, hogy nagy valószínűséggel túl fogják élni.
2021. jan. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!