Kezdőoldal » Otthon » Kert » Akinek van kajszija, mennyire...

Akinek van kajszija, mennyire problémás gyümölcs?

Figyelt kérdés
Mennyire szokott elfagyni? Mennyire támadják a betegségek?
2021. márc. 1. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Szigethalmon a betegségekkel nem volt bajom. 2-4 évente terem, egyébként elfagy. Állítólag ha a fa törzsét lemeszelem, akkor pár nappal később virágzik és nem fagy el. Még nem próbáltam (majd jövőre)
2021. márc. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A tavaszi monilia súlyos károkat okoz. De sajnos a mai nemesített fajták is meglehetősen érzékenyek. én 10-12 éve ültettem egy valami magyar óriásgyümölcsű kajszit. Amikor már lett volna pár szem gyümölcs rajta, akkor a szél mindig leverte a nem érett terméseket. Amikorra egyszer végre értékelhető mennyiséget termett, akkor a következő augusztusban elvitte az egész fát a gutaütés.
2021. márc. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy 10 éves fám, eddig 1x termett 2 darab barackot.

De te biztos, hogy délebbre laksz mint én itt mindig elfagy. Nem is permetezem ha látom, hogy lefagyott és ugy veszem észre nem igazán hajlamos betegségekre. De én inkább a jövőben az őszi barackot preferálom az minden évben terem.

2021. márc. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Komárom-Esztergom megyében él a családom. A kajszi ugyanannyira problémás mint az összes többi gyümölcsfánk (meggy, alma, őszi, szilva). Annyi, hogy az utóbbi években rendre elfagy.
2021. márc. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálam (Bp.) tavaly gyönyörű termést hozott a kajszi, a barack és a nektarin is. Az ágakat alá is kellett támasztani, hogy le ne törjenek.

Mikor elkezdett beérni a gyümölcs, ellepték a poloskák és lyukakat furkáltak beléjük. Annyian voltak, hogy szinte nem is látszódtak tőlük a barackok. Kénytelen voltam zölden leszedni, de sajnos nem értek be, így ki lettek dobva végül.

2021. márc. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

2 kajszi fám van, az elmúlt 5 évben összesen kb 1 kosarnyi barackot, ha tudtunk roluk enni.

Elfagy, betegseg, es ha veletlenul van termes, akkor megeszik a rovarok..


En ki fogom vagni ezeket a francba.

1 db almafám ugyanennyi törődéssel évi 100 kilot hoz.

2021. márc. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fagyzugban gyakran elfagy. Domboldalon, ahonnan le tud folyni a hideg, gyakorlatilag kizárt a 100 %-os elfagyás. Tavaly is a lejtő alján lévő fáimon egyetlen szem se maradt, a lejtő tetején lévő öreg fán meg csúcstermés volt, 4 mázsa egyetlen fán. A másik, sík telkemen is elfagytak, ott átlag 4 évente van elfagyás.

Régen nem volt permetezve virágmonília ellen, akkor soha nem volt termés. Mióta virágzás elején meg közepén megszórom felszívódó gombaölővel, azóta egy virágot se visz el a monília.

Egyébként, akik nem értenek hozzá, azok a virágmonília által elszárított virágról azt szokták hinni, hogy elfagyott. Még akkor is, ha +10 foknál hidegebb nem volt a virágzás idején...

[link]

Más probléma nincs vele, csak metszeni kell, hogy egyenletes legyen a termés, ne az, hogy egyik évben millió pingponglabda méretű terem, a másik évben meg csak pár nagy. Ja, és a pele sokat tönkretesz (kieszi a magját, a gyümölcshúst meg lehajítja), néha a seregélyek is rájárnak.

2021. márc. 3. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A gutaütést kihagytam, az ellen elég a rezes lemosózás tavasszal, meg a virágmonília elleni gombaölő, és a metszés (közvetlenül virágnyílás előtt). Több évtizedes tapasztalat ez is.
2021. márc. 3. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!