Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha fügét szeretnék ültetni...

Ha fügét szeretnék ültetni oda, ahol eddig pont egy fenyőfa volt (amit kivettem pár napja, már a gyökere is egészen szétkorhadt), lehet baja?

Figyelt kérdés
Előtte bekeverném a talajt, a korhadék maradványait kicsit átforgatva, de gyakorlatilag pontosan ott volna jó helye a fügének is, szerintem.

2021. márc. 2. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
fügének kell a tápanyag dús semleges PH talaj, ha ott fenyőfa volt akkor savas tápanyaghiányos a talajod. Egy próbát megér, nekem is egy fenyőfa helyén van fügebokrom.
2021. márc. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Friss a kiszedése, de kicsit várok meg átforgatom a talajt, pár hét múlva talán semlegesül kicsit, mellette talán forgatok bele virágföldet is.
2021. márc. 2. 22:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kerti fenyő alatt nem savas a talaj, több száz, de inkább több ezer év fenyőborítottság kell hozzá, hogy savassá váljon. Aki nem hiszi, mérje meg a saját fenyői alatt, én már megtettem.

A tápanyaghiány az lehetséges. Az elkorhadt (gombák által lebontott) fenyőgyökér mondjuk lehet, hogy pont elegendő tápanyagot szolgáltat.

Virágföldet beforgatni felesleges, hacsak nem használsz egy köbmétert. Ez egyrészt föld, mint ami a kertedben van, másrészt korhadt faanyag, mint ami a fenyőd helyén van. Plusz egy kis műtrágya, ezt külön is tudod adagolni. Ha valamit akarsz, szerves vagy műtrágyát használj. De akkor is elég a műtrágyázás, ha két év múlva úgy látod, hogy még akkor se akar fejlődni a füge. Mert ha túl sok mindent kap, akkor meg fokozódik az elfagyási hajlama, és fügénél ez nem mindegy.

2021. márc. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Nagyon hasznos tanácsok. Bár úgy tudom, hogy a talaj nem annyira merül ki ilyenkor, ez a feltételezés általában nem állja meg a helyét, úgy olvastam valahol. Több oka lehet, részben a lebontott faanyag is. Attól féltem inkább, hogy betegséget ne adjon tovább, de elvileg elég távoli fajok ehhez. Mellesleg valószínűleg inkább meggyet ültetek ide, a füge kaphat egy még jobb helyet is. Köszi!
2021. márc. 3. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!