Kezdőoldal » Otthon » Kert » Meg kell szárítani a paradicso...

Meg kell szárítani a paradicsommagot mielőtt elültetem?

Figyelt kérdés
Neten olvatam, hogy a paradicsom magján van egy csírásodást gátló bevonat. Ezt leáztatom 2-3 nap alatt vízben. Azt írták, hogy mosás után szárítsuk meg függetlenül attól, hogy azonnal ültetjük vagy sem. Feltétlen meg kell a magot szárítani, ha azonnal elültetem?
2021. márc. 9. 23:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Nekem teljesen érthetetlen amit írsz.

Azt sem tudom milyen bevonatról beszélsz!

Ha a boltban vettél paradicsomot, megetted, de a magját eltetted, azon nincs semmilyen bevonat. Ha csiraképtelen a mag, akkor meg áztathatod akármeddig, abból nem lesz növény.

A bolti tasakos vetőmag meg úgy jó, ahogy van.

2021. márc. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

A paradicsom magját nem kell áztatnod, hanem szárítanod kell!

Nincs a magon "bevonat", hanem a paradicsom húsa van, amit a sima szárítás visz le.

2021. márc. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A termésből nyert magra gondoltam.

Több helyen is írnak erről, pl.

" Ennek oka a magokon található külső réteg, ami meggátolja a gyors csírázást."

[link]


vagy


"Hagyjuk így a magokat addig, amíg el nem indul az erjedés, ilyenkor ugyanis lebomlanak a csírázás gátló anyagok és különválik a paradicsom kocsonyás burka a magoktól."

[link]

2021. márc. 10. 10:10
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Amit boltban vettél, főleg most télen, paradicsom, vagy akármelyik másik zöldség, majdnem kizárt, hogy kihajt. Ha valami csoda folytán mégis kihajt, akkor valami egész másmilyen gyümölcse lesz, mint amilyet ettél. Azok mindenféle hibrid fajták, ha biztosra akarsz menni, vetőmagboltban vegyél magot (és még ebben az esetben is van hibaszázalék, nem fog kikelni minden mag)
2021. márc. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4: Számoltam ezzel a lehetőséggel is, hogy nem lesz belőle semmi. Most már kipróbálom, legfeljebb több magot teszek egy kis cserépbe (2 helyett 4-et).


#1-2: Picit utánanéztem, és az abszcizinsav okozhatja ezt a növekedésgátlást.

"Seeds in their fruit such as tomatoes cannot germinate because they are inhibited by something in the fruit such as Abscisic acid (ABA) so they need to get away from that to germinate. That's when the role of animals come in they eat the fruit digest the seeds and release them elsewhere away from the parent plant and the fruit with the inhibitors in it. If in favorable conditions the seed will soon germinate and the process is repeated."

2021. márc. 10. 10:29
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha egy kis vízben megáztatod, kioldódnak a csirázást gátló anyagok. Különösen jó, ha egy kis fém szitás szűrőben dörzsölgeted a magokat a szita falához, mert akkor a terméshús maradványait is sikerrel el tudod távolítani. A paradicsomról azt írják a szakkönyvek, hogy önbeporzók, azaz a magból olyan növény kel ki, ami ugyanolyan termést hoz, mint az anyanövény.
2021. márc. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem egy idő után a földben is leázna róla az a réteg. De különben radiátoron fél nap alatt megszárad és a szitás praktika is jónak tűnik. Egyébként nem tudom mi volt ezen a kérdésen érthetetlen.:)

Hol kaptál most finom paradicsomot? Én már alig várom az igazit.:) Majd írj, hogy sikerült-e kicsíráztatni!

2021. márc. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Datolya paradicsom magjából próbálok dolgozni, ami elvileg Marokkóból származik, úgyhogy nem biztos a siker. Majd megírom, hogy hogyan sikerült.

2021. márc. 11. 10:30
 9/12 A kérdező kommentje:
*Pennyből származik, de kb. 2 hónapja vettem.
2021. márc. 11. 10:32
 10/12 A kérdező kommentje:
Ígértem, hogy írok. Szépen kicsírázott a marokkói paradicsom mag + még egy feltehetően hazai paradicsom magjait is elültettem. Kb. minden 2-3. mag csírázott ki mindkét paradicsomnál. Viszont a marokkói növekedése nem volt túl jó, napfényt se kapott annyit mint kéne, így nem termett. Szóval a kicsíráztatással nem volt gond, de a napfény nem volt elég.
2021. aug. 25. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!